Дарение на инвалид 100% физическо лице от фирма ООД

10.02.2017, 10:55 1441 2
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) този раздел.

10.02.2017, 10:55
Публикации: 616 / 20
  Колеги фирмата прави дарение на инвалид със 100% инвалидност. Интересуваме трябва ли дарения /физическото лице/ да подава декларация по ЗМДТ .
#1 | 10.02.2017, 11:20
Публикации: 616 / 20
 Няма ли кой да се включи? Чета закона за МДТ и стигам до извода ,че съгласно чл.49,ал.3 трябва да подават декларация само които са получили веществени дарения.
   Моля за Вашето компетентно мнение.
#2 | 10.02.2017, 11:41
Публикации: 1528 / 167
Погледнете дали попадате в този случай:
Чл. 48. (1) Освобождават се от данък:
2. (изм. - ДВ, бр. 106 от 2004 г., в сила от 01.01.2005 г., изм. - ДВ, бр. 105 от 2008 г., в сила от 01.01.2009 г.) даренията за лечение на граждани на държава - членка на Европейския съюз, или на друга държава - страна по Споразумението за Европейското икономическо пространство, както и на технически помощни средства за хора с увреждания;
(4) (Нова - ДВ, бр. 105 от 2008 г., в сила от 01.01.2009 г.) Освобождаването по ал. 1, т. 2 е при условие, че лицето представи договор за дарение, от който е видно, че дарението е направено за лечение или за технически помощни средства за хора с увреждания, както и медицински документи, удостоверяващи съответното заболяване.
В момента тук са: 0 Потребители и 1 Гост
Пълен достъп в КиК Инфо
За 7,99 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
група с над 25 000 членове