Протокол чл.115

10.02.2017, 14:15 2528 6
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) този раздел.

10.02.2017, 14:15
Публикации: 592 / 11
При разваляне на доставка фирма не получава КИ от доставчика, но решава да си самоначисли ддс с протокол по чл.115.
Когато се осчетоводява, като контрагент кой се записва - доставчика ли ?
В дневника на покупките с минус ли се въвежда ?
Отделна номерация ли се води за тези протоколи или следват например тези по чл.117 ?
Операция 4531/709 - ли е ?
#1 | 12.02.2017, 16:08
Публикации: 592 / 11
 :blush:
#2 | 12.02.2017, 21:11
Публикации: 6310 / 1021
Чл. 115 се отнася за издаване на КИ и ДИ при изменение на данъчната основа на доставката от доставчика
#3 | 13.02.2017, 10:05
Публикации: 592 / 11
Тогава какъв протокол се прави от клиента, ако доставчика няма да издаде нито КИ, нито друг документ ?
#4 | 13.02.2017, 10:30
Публикации: 6310 / 1021
В какво се състои развалянето на сделката? Вие сте върнали стока, доставчикът е върнал аванс....?!
#5 | 13.02.2017, 10:35
Публикации: 592 / 11
Ние сме върнали стока - лизингов автомобил.
Доставчика няма да ни върне парите - авансово плащане, което представлява първоначалната вноска.
#6 | 13.02.2017, 15:11
Публикации: 592 / 11
Някой да е имал този случай ?
В момента тук са: 0 Потребители и 1 Гост
Пълен достъп в КиК Инфо
За 7,99 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
група с над 25 000 членове