Данък уикенд за нает автомобил

16.02.2017, 12:37 2587 3

16.02.2017, 12:37
Публикации: 24 / 0
Въпросът ми е дали следва да се начислява данък уикенд и върху наема, освен върху разходите за гориво и поддръжка? Според мен той не е разход по експлоатацията. В старото ЗКПО в парагр.1, т.39 бяха изброени кои разходи се включват, но тази точка отпадна през 2016.
#1 | 16.02.2017, 12:42
Публикации: 4398 / 737
Този текст ли имате предвид:
Чл. 204 ал. 4 Разходите в натура, свързани със собствени, наети и/или предоставени за ползване активи, предоставени за лично ползване и/или свързани с използване на персонал, от работници, служители и лица, наети по договори за управление и контрол (наети лица), както и от лица, упражняващи личен труд по смисъла на § 1, т. 26, буква "и" от допълнителните разпоредби на Закона за данъците върху доходите на физическите лица.

Не виждам да се споменава разход за експлоатация. Според мен се начислява данък върху целия разход, в т.ч. и наема, но изчакай знаещите да кажат :)
#2 | 16.02.2017, 13:46
Публикации: 1705 / 207
В чл.215а от ЗКПО си е написано:
Скрит текст :
#3 | 16.02.2017, 16:40
Публикации: 24 / 0
Благодаря
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група