Продажба на консервиран ДМА

27.03.2017, 20:54 1937 1

27.03.2017, 20:54
Публикации: 5 / 0
Здравейте колеги,обърках се и искам вашето мнение.От началото на 2016 имам ДМА ,който е консервиран.До тук добре.В месец 11.2016 решават да го продадат.Тук идва объркването ми.Отписвам си актива,с данъчната амортизация до момента на продажбата намалявам ДФР ,увеличавам ли стойността на актива?Моля за вашето менение?
#1 | 27.03.2017, 21:43
Публикации: 11974 / 2191
ЗКПО
...........
чл.59
(2) При определянето на данъчния финансов резултат за годината, през която е изтекъл дванадесетмесечният срок по ал. 1, годишната данъчна амортизация на данъчно задълженото лице се намалява с размера на начислената данъчна амортизация за актива през дванадесетте месеца, през които активът не се е използвал. С размера на намалението по изречение първо се коригират стойностите на данъчния амортизируем актив към датата на преустановяване начисляването на данъчна амортизация, както следва:.....

Изречение първо е за случая, когато изтича 12 месечния срок на консервиране на актива, а при Вас консервирането не надхвърля този период. Мисля, че не следва да увеличавате стойността на ДМА.

Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група