Гдд чл 50

19.04.2017, 07:48 1641 5
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) този раздел.

19.04.2017, 07:48
Публикации: 159 / 0
Здравейте,трябва ли да се подава ГДД по чл  50 в следния случай:
Собственик на ЕООД е самоосигуряващо се лице чрез ЕООД-то.Същото лице е регистрирано като земеделски производител/като ФЛ,не като ЕТ/,но за 2016г не е придобило доходи от дейност като ЗП.Няма получени доходи за 2016г освен дивиденти,изплатени от ЕООД-то.Трябва ли да подава в този случай декларация по чл,50,при условие,че няма декларирани доходи като земеделски производител?
#1 | 19.04.2017, 08:32
Публикации: 127 / 7
Мисля, че трябва да се подаде декларация без дейност
#2 | 19.04.2017, 08:37
Публикации: 159 / 0
Други мнения има ли?
#3 | 19.04.2017, 08:49
Публикации: 7230 / 1080
Като няма доходи, подлежащи на облагане и деклариране, защо да подава ГДД?
По чл.50 няма "декларация без дейност"
#4 | 19.04.2017, 08:49
Публикации: 9660 / 1646
Няма доходи - няма декларация.
#5 | 19.04.2017, 10:30
Публикации: 159 / 0
Много ви благодаря!
В момента тук са: 0 Потребители и 1 Гост
Пълен достъп в КиК Инфо
за 9.89 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
група с над 25 000 членове