Свързани лица и ЕТ

25.04.2017, 15:11 1965 5
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) този раздел.

25.04.2017, 15:11
Публикации: 44 / 0
ЕТ е финансирал дейността си с определена сума, която стои като разчет по 493, тъй като още не му е възстановена? В същото време има и остатък по сметка "Подотчетни лица" , което се явява отново задължение към това лице към 31.12.2016г.
Трябва ли тези остатъци да се посочат в справката към Годишната декларация по чл. 50 - /Деклариране на взаимоотношения към свързани лица/ и третират ли се като свързани лица /ЕТ и физическото лице собственик на ЕТ/ за целите на тази справка?
#1 | 25.04.2017, 18:51
Публикации: 9545 / 1623
третират ли се като свързани лица /ЕТ и физическото лице собственик на ЕТ/ за целите на тази справка?

Не според мене. :smile1:
#2 | 25.04.2017, 19:33
Публикации: 6317 / 1026
ЕТ и физическото лице са едно и също лице.
За да има свързани лица, трябва да има поне два субекта на връзката.
#3 | 26.04.2017, 09:07
Публикации: 44 / 0
Благодаря!
#4 | 24.01.2018, 18:55
Публикации: 1023 / 55
Да използвам тази тема за свързаните лица ,за да не започвам нова. Фирма има задължение към фирма на свързано лице.До сега винаги съм ги посочвала в справката.Обаче вече е 5-та година и това задължение го отписах като кредитирах приходна сметка.И сега се чудя ,дали пак трябва да го посочвам в справката,въпреки че вече е отписано? По същия начин имам и едно вземане от друго свързано лице,което отписах на разход.Дали и това вземане трябва да се посочва?
#5 | 24.01.2018, 19:17
Публикации: 6317 / 1026
Според мен, щом е отписано, то вече няма какво да се посочва.
В момента тук са: 0 Потребители и 1 Гост
Пълен достъп в КиК Инфо
За 7,99 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
група с над 25 000 членове