Как да продавам ръчно изработени бижута?

02.06.2017, 19:06 2725 3

02.06.2017, 19:06
Публикации: 2 / 0
Изработвам бижута от смола и мъниста, които бих искала да продавам в търговски обект или на сергия. Не съм ЕТ и нямам регистрирана фирма. Въпросът ми е дали имам право да се регистрирам на свободна професия и ако е така какви последващи стъпки са необходими за да е законен един такъв бизнес. Ако съответно нямам право да се регистрирам на свободна професия какви други възможности имам?
#1 | 02.06.2017, 19:19
Публикации: 4400 / 737
От какъв порядък левове са продажбите?
#2 | 03.06.2017, 11:01
Публикации: 2 / 0
Едно бижу струва в рамките на 3-6 лв. Продавала съм на няколко мероприятия досега и средния дневен оборот излиза между 150-300 лв.
#3 | 03.06.2017, 16:00
Публикации: 4400 / 737
Питането ми беше във връзка с това, ако откриете магазинче или сергия да съпоставим евентуалните постоянни месечни приходи с евентуалните постоянни месечни разходи и като се ориентираме за тях да предложим правилен подход. Оставам с впечатлението, че засега приходите са случайни, епизодични и не вярвам при постоянна дейност, например в магазин, да има толкова голям ежедневен оборот. Нямам представа от този вид търговия, не ми се струва нереално да се правят планове за такива постоянни дневни обороти. Та горният ми въпрос остава, но с месечен обхват :)
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група