Втори тр.договор на 6 часа през отпуск за отгл.на дете до 2 год.

23.06.2017, 19:09 2930 3

23.06.2017, 19:09
Публикации: 3 / 0
Здравейте, малко предистория. През 2015 год. ми бе прекратен трудовият договор, след като работодателят ми разбра, че съм бременна. Бях назначена фиктивно в друга фирма. В момента съм в отпуск за отгл.на дете до 2 години. Налага ми се да си намеря истинска работа, намерих такава на 6 часа. Новият работодател обаче е коректен (едни от малкото в БГ) и ще ме назначи на 6 часов трудов договор, без да прави каквито и да е компромиси. Детето ще навърши 2 год.през февруари 2018г., не беше прието на ясла, съответно за него се грижи детегледачка. Какъв е варианта да получавам пълното майчинство и въобще има ли такъв начин, защото все пак сумата ще ми покрива половината част от разхода за детеглидачката. Благодаря!
#1 | 23.06.2017, 19:18
Публикации: 3 / 0
Здравейте, малко предистория. През 2015 год. ми бе прекратен трудовият договор, след като работодателят ми разбра, че съм бременна. Бях назначена фиктивно в друга фирма. В момента съм в отпуск за отгл.на дете до 2 години. Налага ми се да си намеря истинска работа, намерих такава на 6 часа. Новият работодател обаче е коректен (едни от малкото в БГ) и ще ме назначи на 6 часов трудов договор, без да прави каквито и да е компромиси. Детето ще навърши 2 год.през февруари 2018г., не беше прието на ясла, съответно за него се грижи детегледачка. Какъв е варианта да получавам пълното майчинство и въобще има ли такъв начин, защото все пак сумата ще ми покрива половината част от разхода за детегледачката. Благодаря!
#2 | 23.06.2017, 19:39
Публикации: 6681 / 661
Можете да работите в новата фирма на втори трудов договор. От първата фирма ще си получавате обезщетението, след като детето не ходи на ясла.
#3 | 23.06.2017, 19:44
Публикации: 3 / 0
Благодаря за бързия отговор. Независимо, че общо часовете по двата тр.договора ще надхвърлят 48 часа на седмица, така ли? Стига разбира се вторият тр.договор на 6 часа да бъде по чл.111 нали? Освен да ги информирам за първият си трудов договор, друга документация на новия работодател трябва ли да предоставя?
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група