Декларация по чл.55 на Земеделски производител

04.07.2017, 16:04 3218 6
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) този раздел.

04.07.2017, 16:04
Публикации: 4 / 0
Здравейте, осигурявам се като Земеделски производител. През м. април 2017г. подадох декларация по чл. 55 за първо тримесечие и внесох данък 34,12лв. /852,93лв. субсидия/.  До 25 април внесох авансово вноските за 6 месеца /от 01.04.2017 - до 30.09.2017/ - 482,40лв. /ДОО, ДЗПО и ЗОВ/. За второто тримесечие получих субсидия 1053,31лв., която трябва да декларирам до 31 юли. Въпросът ми е: Трябва ли да приспадна осигуровките? Като изчисля 1053,31 минус 60% нормативно-признати разходи е равно на 421,32лв. Като приспадна и осигуровките от 482,40лв., разликата е минус  61,08лв. по 10% данък е равно на минус 6,11лв. Благодаря предварително.
#1 | 04.07.2017, 16:15
Публикации: 6336 / 582
Защо смятате осигуровките до 30.09.2017 год.? Само за второто тримесечие.
Вие само субсидии ли получавате? А продукция, нещо земеделско?
#2 | 04.07.2017, 18:32
Публикации: 6365 / 1054
Чл. 43. (изм., ДВ, бр. 113 от 2007 г., в сила от 01.01.2008 г., изм., ДВ, бр. 106 от 2008 г., в сила от 01.01.2009 г.) (1) Лице, придобило доход от стопанска дейност по чл. 29, дължи авансово данък върху разликата между облагаемия доход и вноските, които самоосигуряващото се лице е задължено да прави за своя сметка за месеците на тримесечието, през което е придобит облагаемият доход, а ако лицето не е самоосигуряващо се - между облагаемия доход и удържаните задължителни осигурителни вноски.

От текста на ЗДДФЛ следва, че трябва да приспаднете осигурителните вноски за тримесечието, през което сте получили облагаемия доход, или за 3 месеца. Ако приемем Вашите изчисления това са 241,20 лв. Тях приспадате от 421,32 лв. Данъкът, който дължите е 18,01 лв.
#3 | 05.07.2017, 14:52
Публикации: 4 / 0
Защо смятате осигуровките до 30.09.2017 год.? Само за второто тримесечие.
Вие само субсидии ли получавате? А продукция, нещо земеделско?
Много благодаря, получавам приходи и от продукция, но тях декларирам с годишната декларация.
#4 | 05.07.2017, 14:55
Публикации: 4 / 0
Чл. 43. (изм., ДВ, бр. 113 от 2007 г., в сила от 01.01.2008 г., изм., ДВ, бр. 106 от 2008 г., в сила от 01.01.2009 г.) (1) Лице, придобило доход от стопанска дейност по чл. 29, дължи авансово данък върху разликата между облагаемия доход и вноските, които самоосигуряващото се лице е задължено да прави за своя сметка за месеците на тримесечието, през което е придобит облагаемият доход, а ако лицето не е самоосигуряващо се - между облагаемия доход и удържаните задължителни осигурителни вноски.


От текста на ЗДДФЛ следва, че трябва да приспаднете осигурителните вноски за тримесечието, през което сте получили облагаемия доход, или за 3 месеца. Ако приемем Вашите изчисления това са 241,20 лв. Тях приспадате от 421,32 лв. Данъкът, който дължите е 18,01 лв.

Благодаря много за помощта.
#5 | 05.07.2017, 15:25
Публикации: 6336 / 582
Ако приходите Ви от продукция са през първо, второ и/или трето тримесечие за тях също се плаща авансов данък.
#6 | 06.07.2017, 11:01
Публикации: 4 / 0
Да, разбрах. Благодаря.
В момента тук са: 0 Потребители и 1 Гост
Пълен достъп в КиК Инфо
за 9.89 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
<b style=
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група