Въпрос за зп

10.07.2017, 15:54 2557 6
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) този раздел.

10.07.2017, 15:54
Публикации: 11 / 0
Здравейте! ЗП регистриран с ЕГН,който трябва да подаде авансова вноска за 2 ро тримесечие, тъй като е получила субсидия.Има д-р за продажба на мед за 650 лв. трябва ли да се включи при подаването на деклар. чл. 55 този приход? и другия ми въпрос е като се приспадат осигуровките за 6 месеца ли се приспадат или само за тримесечието?  Благодаря предварително
#1 | 10.07.2017, 15:57
Публикации: 6336 / 582
А получени ли са парите за този мед?
#2 | 10.07.2017, 15:59
Публикации: 6336 / 582
През първо тримесечие няма ли получени приходи - субсидии?
#3 | 10.07.2017, 16:03
Публикации: 11 / 0
Получени са да в брой. И през първото тримесечие няма никакъв приход. Имаше субсидия миналата година и тогава си подадох пак чл. 55, и год.чл.50.
#4 | 10.07.2017, 16:06
Публикации: 6336 / 582
Включвате и сумата от продажба на мед при изчисляване на авансовия данък. Аз бих намалила с осигуровките за двете тримесечия.
#5 | 10.07.2017, 16:31
Публикации: 11 / 0
благодаря за отговора :)
#6 | 11.07.2017, 12:26
Публикации: 6365 / 1054
 Аз бих намалила с осигуровките за двете тримесечия.
Креативен подход  :smile1:
Скрит текст :
Но спестява едни оборотни пари :wink1:
В момента тук са: 0 Потребители и 1 Гост
Пълен достъп в КиК Инфо
за 9.89 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
<b style=
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група