ЗП продава на физическо лице

19.07.2017, 16:42 1980 2
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) този раздел.

19.07.2017, 16:42
Публикации: 31 / 0
Как може да се докаже продажба на продукция от земеделски производител към физическо лице без касов бон? ЗП е физическо лице, регистрирано като такова, не е ЕТ или ЕООД. Също така не е регистрирано и по ДДС.
Пример: ЗП произвежда и продава на физическо лице мед, ябълки и др. като му плащат в брой.
Този доход как може да се докаже, за да се декларира в ГДД по чл.50 от ЗДДФЛ?
Или може ли да се направи протокол между ЗП и ФЛ за продажба на продукция и ФЛ да плати по банковата сметка на ЗП.
#1 | 20.07.2017, 11:15
Публикации: 57 / 5
Ако продава на тържище или някакъв пазар е длъжен да има касов апарат. Според мен може да си пише ръчни касови бележки или разписки,ако не е длъжен да има КА.
#2 | 20.07.2017, 11:20
Публикации: 7602 / 1145
Е, има значение какво продава :)
Мед не може да продава на крайни потребители без да има съответната регистрация по наредбата за директни доставки на продукти от животински произход.
Иначе - Доника Савова е права.
В момента тук са: 0 Потребители и 1 Гост
Пълен достъп в КиК Инфо
за 9.89 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
<b style=
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група