Болничен за раждане преди термина

02.08.2017, 21:13 9934 5

02.08.2017, 21:13
Публикации: 40 / 1
Здравейте, сигурно въпросът ми е доста елементарен за тук, но понеже съм отскоро счетоводител и искам да съм сигурна в това, което трябва да направя
Имам подаден б.л. за 45 дни преди раждане на колежка, която роди преди термина. Сега трябва да подам новия болничен от датата на термина, за да не се застъпят дните с вече подадения преди това?
Но какво друго трябва да направя - ползвам програмата на нои за подаване на болнични. Кое приложение трябва да подам, попълват ли се още някакви документи, трябва ли ми акт за раждане на детето? Просто да ми обясните цялата процедура -
Предварително благодаря за търпението :)
#1 | 03.08.2017, 07:55
Публикации: 118 / 4
А попрочехте ли това-онова, или направо решихте тук да питате?
Щото доста информация може да се намери из нетЯ
#2 | 03.08.2017, 10:55
Публикации: 99 / 15
Подавате приложение 9, но има малко особености при подаването. Не съм подавала през системата на НОИ, защото ползвам софтуер за ТРЗ.
#3 | 03.08.2017, 12:52
Публикации: 6679 / 661
След като вече е подаден болничния за 45 дни при подаване на болничния за раждане датите се посочват така както са в болничния, но в т.9 на приложения № 9 намалявате работните дни със застъпените в двата болнични.
#4 | 04.12.2017, 09:49
Публикации: 244 / 6
Здравейте, имам същия случай и ще опиша болничния в приложение 9 така както казвате. А после какво следва, по дълъг болничен ли да очаквам за да станат дните точно 135 да станат общо трите болнични? И как веднъж се гледат работните дни, а друг път календарните в случаите на застъпване на болничните? Общо 135 календарни дни  трябва да са ми болничните нали?
#5 | 04.12.2017, 10:25
Публикации: 6679 / 661
Здравейте, имам същия случай и ще опиша болничния в приложение 9 така както казвате. А после какво следва, по дълъг болничен ли да очаквам за да станат дните точно 135 да станат общо трите болнични? И как веднъж се гледат работните дни, а друг път календарните в случаите на застъпване на болничните? Общо 135 календарни дни  трябва да са ми болничните нали?

Точно така ще е - застъпените дни ще ги дадат в третия болничен.
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група