Дисциплинарно уволнение

09.08.2017, 10:40 3243 5

09.08.2017, 10:40
Публикации: 161 / 1
Здравейте,имам следния казус,уволняваме дисциплинарно работник,всички процедура са спазени и са минали вече!ЕИзпратена му е заповедта за прекратяване от 25,07,но аз не мога да го прекратя преди да си получи зповедта ,която му е изпратена  чрез нотариус.Та питането ми е коя ще е фактическата дата на уволнение,и трябва ли нещо да променям по заповедта.
Предварително благодаря!
#1 | 09.08.2017, 10:48
Публикации: 1705 / 207
Принципни положения при налагането на наказание – дисциплинарно уволнение
Заповедта за дисциплинарно наказание се връчва срещу подпис на работника или служителя, като се отбелязва датата на връчването. При невъзможност заповедта да бъде връчена на работника или служителя работодателят му я изпраща с препоръчано писмо с обратна разписка.
Дисциплинарното наказание се смята за наложено от деня на връчване на заповедта на работника или служителя или от деня на нейното получаване, когато е изпратена с препоръчано писмо с обратна разписка.
#2 | 09.08.2017, 10:58
Публикации: 161 / 1
Това го знам,благодаря за инфото ,конкретния ми въпрос е за заповедта за прекратяване,написана е с дата 25,07,17,а дефакто няма как да го прекратя от тази дата?това ми е неясно
#3 | 09.08.2017, 11:08
Публикации: 5497 / 371
Това го знам,благодаря за инфото ,конкретния ми въпрос е за заповедта за прекратяване,написана е с дата 25,07,17,а дефакто няма как да го прекратя от тази дата?това ми е неясно

Датата на заповедта няма значение :) Важно е считано от кога ще е?
т.е. при Вас датата считано от......... ще е датата на получаване на заповедта.


както е цитирал колегата по-горе
 от деня на нейното получаване, когато е изпратена с препоръчано писмо с обратна разписка
#4 | 09.08.2017, 11:16
Публикации: 1705 / 207
Прекратяване на трудово правоотношение ...
Това, което следва да направите, ако работника получи нотариалната покана от нотариуса е от момента на получаването да регистрирате уведомлението за прекратяване в НАП в 7-дневен срок.
За времето от изготвяне на заповедта до връчването й просто трябва да водите присъствена форма 76, в която да се вписва, че лицето отсъства от работа, за да не дължите трудово възнаграждение и  осигуровки за този период.
#5 | 09.08.2017, 11:18
Публикации: 5497 / 371


Много сложно обясняваш :)
Иначе знаят го хората, но в конкретния случай не им е ясно :)
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група