Дивидент на юл

02.10.2017, 22:13 3611 2
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) този раздел.

02.10.2017, 22:13
Публикации: 112 / 2
2 фирми ЕООД-та са съдружници в ООД,което ще им разпределя дивиденти.Как стои въпросът-длъжна ли съм да разпределям с всеки протокол и на двата съдружника?Примерно превеждам по банка сума за дивидент във фирмената сметка на съдружника без да удържам данък,след това мога ли да разределя дивидента на собственика на ЕООД-то и си внасям 5% на физическото лице-в случая управителя?Проблемът е,че фирмата съдружник е без дейност,какво отражение ще даде дивидента?
#1 | 03.10.2017, 10:35
Публикации: 10359 / 1786
Тази тема ще Ви е определено от полза.

https://www.kik-info.com/forum/index.php/topic,21293.0.html

Копвам и едно Разяснение на НАП, което е в пряка връзка с предходната и тази тема.

РАЗЯСНЕНИЕ № 9600141 от 26.03.2008 г. относно облагане с данък при източника на дивидент, разпределен в полза на местни юридически лица
 НАЦИОНАЛНА АГЕНЦИЯ ЗА ПРИХОДИТЕ
 чл. 27, aл. 1, т. 1 ЗКПО
 
Скрит текст :

Дивидента на собственика на ЕООД-то може да си го разпредели с Решение самият управител и да си плати чрез ЕООД-то данъка.
#2 | 04.10.2017, 13:12
Публикации: 179 / 4
ще разпредели на собственика ако има натрупана неразпределена печалба
ако не- чакате този приход да мине в неразпределена печалба догодина
В момента тук са: 0 Потребители и 1 Гост
Пълен достъп в КиК Инфо
за 9.89 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група