Покупка с нулева стойност

06.11.2017, 10:33 2114 2

06.11.2017, 10:33
Публикации: 6 / 0
Здравейте,

предстои "закупуване" на медицински употребявани материали на нулева стойност и последващата им продажба със стойност различна от нула. Стоката няма да минава през България, ще пътува от доставчик към клиент. Ако доставчика и клиента са от страни от ЕС ще имаме тристранна операция и няма да се начисли ДДС, ако клиента е извън ЕС ще е износ. Но ме притеснява закупуването на материалите  на нулева стойност, както и това че са употребявани медицински материали, защото досега не съм имала такава покупка. Целта на сделката е, че сме намерили купувачи, които ще ги използват за рециклиране. Може ли да ми дадете насоки какво следва да съблюдавам при тази сделка?
#1 | 06.11.2017, 10:55
Публикации: 4400 / 737
Не знам отговора, но не купувате/продавате ли не медицински материали, а примерно отпадъци или нещо подобно (щом ще заминават за рециклиране)?
#2 | 06.11.2017, 11:16
Публикации: 6 / 0
Тук ми е малко трудно да определя, защото това са употребявани материали, имащи досег с кръв. Единият клиент ще ги раздроби, претопи и ще ги направи на нови, вторият ще ги използва след дезинфекция наново без да ги преработва.
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група