Транзитна продажба

07.12.2017, 11:38 2198 5

07.12.2017, 11:38
Публикации: 161 / 1
Здравейте,имам следния казус,с който се сблъсквам за първи път!
Ще купувамуе стока от Чехия,и без да пристига в България ще се продаде директно в Румъния!
Имаме ли ВОП и ВОД??
Благодаря ви
#1 | 07.12.2017, 12:39
Публикации: 161 / 1
Забравих да напиша,че продаваме на българска фирма в Румъния и то само половината стока,другата половина ще се върне после при нас!Сложна история,моля ви помагайте!
#2 | 07.12.2017, 12:41
Публикации: 14 / 0
Погледнете чл.62 ал.2 от ЗДДС. Давате много малко информация, за това не мога да Ви отговоря, но мисля че този член ще Ви помогне.
#3 | 07.12.2017, 12:48
Публикации: 161 / 1
Ще погледна,каква друга информация ви трябва!
#4 | 07.12.2017, 14:18
Публикации: 161 / 1
Някой да помогне?
#5 | 07.12.2017, 16:48
Публикации: 14 / 0
При първия си отговор, не съм прочела добре питането Ви. Според мен това е тристранна операция, ако фирмата в Румъния също е ДДС регистрирана. Вижте тази информация: https://accountantbg.com/node/139
Надявам се да съм полезна.
Пълен достъп в КиК Инфо
за 11.89 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група