ГДД по чл.50 и авансова вноска ДДФЛ

06.02.2012, 13:50 5369 4
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) този раздел.

06.02.2012, 13:50
Публикации: 79 / 0
 Мога ли ползвам 5 те % отстъпка за довнасяне и подаване на ГДД по чл.50 прилож. 3 при положение ,че за 2-ро трим. съм внесла авансов данък свободна професия 97,00 лв вместо 97,08 т.е. 0,08 по малко .Лицето почва дейност от 01,042011 - авансова вноска за 3-то е внесена както трябва и също в срок. Разминаването е само в тия 0,08 Дали ще има проблем ако ако се ползва отстъпката при това положение :icon_question:
#1 | 07.02.2012, 08:10
Публикации: 6317 / 1026
Мисля, че не би трябвало да има проблем след като закръгляваме данъка до пълен лев.
#2 | 07.02.2012, 09:25
Публикации: 620 / 20
Във връзка с това искам да пипитам .При попълване на част 3 ав.вноски в колона 3  придобит доход -кой доход пиша ? С намаления 25 %  или начисления. Пример св.практикуващ 1-во тр.  получил 2000лв приспаднати 25%-500 или 1500.Много ви моля помогнете защото в данъчното  две различини служителки ми дадоха  два различни отговора.
#3 | 07.02.2012, 10:03
Публикации: 79 / 0
В чл.29 от ЗДДФЛ е дадено едно определение за облагаем доход от което ще се орентираш кой пък е придобития доход.В твоя случай е 2000 лв. :smile1:
#4 | 07.02.2012, 10:50
Публикации: 620 / 20
Много благодаря.
В момента тук са: 0 Потребители и 1 Гост
Пълен достъп в КиК Инфо
За 7,99 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
група с над 25 000 членове