Фактура с много касови бонове

14.01.2018, 19:25 3135 9
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) този раздел.

14.01.2018, 19:25
Публикации: 228 / 3
Здравейте,

съгласно Наредба Н-18, чл.32, ал.2
(2) (Изм. и доп. - ДВ, бр. 40 от 2013 г., в сила от 30.04.2013 г.) Когато по искане на клиента лицето по чл. 3 издава обща фактура за извършени покупки, документирани с отделни фискални касови бележки от ФУ или касови бележки от ИАСУТД, към екземпляра на фактурата за клиента се прикрепват всички издадени бележки за получените плащания по фактурата.

Фактурата се издава в пет дневен срок от датата на данъчното събитие. Понякога получавам фактури от клиенти с дата последният работен ден на месеца и касови бележки от целият месец. Какво пропускам по отношение на издаването на фактурите? От цитираното от мен мисля, че една фактура не би следвало да има бележки с разлика в датата повече от пет дни.

Предварително благодаря.
#1 | 14.01.2018, 19:31
Публикации: 9470 / 1606
Вижте чл.113 ал.13 ЗДДС . Няма проблем касовите бележки да са много  стига да отговарят на законовите изисквания . Доста фирми вече си улесняват работата, прилагайки тази норма от ЗДДС.  :smile1:
#2 | 14.01.2018, 20:28
Публикации: 228 / 3
Много благодаря.
#3 | 30.04.2019, 11:55
Публикации: 5 / 0
Сега след измененията в Наредба Н 18, как ще се възприеме издаването на фактура в брой с много касови бележки! Пазарувано през месеца и фактурирано наведнъж?
#4 | 30.04.2019, 16:30
Публикации: 232 / 21
Конкретно за издаване на фактура с много касови бележки, не виждам да има промяна. Издават си се, както до сега.
#5 | 21.08.2019, 12:36
Публикации: 148 / 1
Здравейте! Искам да попитам и аз нещо за тази сборна фактура. Примерно - едно лице събира целия  месец касови бележки, последната е с дата 23-то число.Идва на 30-то и иска фактура- с каква дата се издава фактурата и каква е датата на дан.събитие? 30-то число ли е или 23-то число? Понеже последната касова бележка е с дата 23-ти ми е интересно с каква дата се издава фактурата?
Благодаря за вниманието!
#6 | 21.08.2019, 12:50
Публикации: 9470 / 1606
 ...ми е интересно с каква дата се издава фактурата?

Просто е необходимо да прочетете чл.113  ЗДДС и ще разберете.  :smile1:
#7 | 21.08.2019, 13:01
Публикации: 148 / 1
Здравейте! Прочетох го , прочетох и разни коментари по случая и затова питам. Аз от прочетеното разбирам, че фактурата и датата на дан.събитие е последния ден на месеца - примерно за август - 31-ви, независимо че последната кас. бележка е примерно от 15-ти август. Незнам правилно ли съм разбрала?
#8 | 21.08.2019, 13:12
Публикации: 9470 / 1606
В ал.13 на чл.113 е записано "  не по-късно от последния ден на месеца..." . С една дума , ако датата е последния ден на месеца всичко е ОК без значение датата на последната касова бележка. Това " не по-късно " според мене дава право датата да е и датата на последната бележка примерно или друга, преди последния ден на месеца.
 
#9 | 21.08.2019, 17:38
Публикации: 148 / 1
Разбрах ви. Много Благодаря за вниманието!  :smile1:
В момента тук са: 0 Потребители и 1 Гост
Пълен достъп в КиК Инфо
За 7,99 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
група с над 25 000 членове