Полагане на личен труд от собственик на ЕООД

29.05.2018, 10:46 15930 32
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) този раздел.

#20 | 29.05.2018, 10:46
Публикации: 9645 / 1644
Със сигурност в практиката се срещат и двата случая. :smile1:
#21 | 29.05.2018, 10:56
Публикации: 6 / 0
Със сигурност в практиката се срещат и двата случая. :smile1:

А кой е правилният? :)
#22 | 29.05.2018, 11:17
Публикации: 9645 / 1644
А кой е правилният? :)

От този въпрос може да стане дълга тема .  :smile1:
Да попитам Вас - при осчетоводяването на ведомостите на наети лица за даден месец ДДФЛ кога го начислявате ?
#23 | 29.05.2018, 11:30
Публикации: 6 / 0
Ами аз не се занимавам с ТРЗ и не начислявам заплати. Приятел, който има ЕООД ме помоли да го водя за кратко докато си намери счетоводител. Просто не съм запозната с тази материя.
Ще съм благодарна ако ми помогнете.
#24 | 29.05.2018, 11:33
Публикации: 6 / 0
8 - за удържания по чл. 42 от Закона за данъците върху доходите на физическите лица , както и за авансовия данък, дължим от работодателя на основание чл. 42, ал. 6 от Закона за данъците върху доходите на физическите лица;
Това е от Указанието за попълване на декларация 6 и според мен следва да го начисля в момента на плащането, за да съм в срок за подаване на декларация 6, но чл. 42 гласи  Авансовият данък за доходи от трудови правоотношения се определя от работодателя месечно на базата на месечна данъчна основа и затова се обърквам дали трябва месечно или в месеца на изплащане на труда.
#25 | 29.05.2018, 11:44
Публикации: 9645 / 1644
https://www.kik-info.com/forum/index.php?topic=17071.0

Без да наблягам на думата правилно споделям практиката и мнението на аlfa  в отговор 16 от горната тема. И това, което предлагате е правилно . :smile1:
#26 | 29.05.2018, 11:58
Публикации: 6 / 0
Благодаря Ви.
#27 | 22.02.2019, 11:27
Публикации: 69 / 3
Здравейте,
във връзка с полагане на личен труд, се замислих ако веднъж е започнато изплащане на възнаграждение за положен личен труд, може ли да има месеци без възнаграждение? или трябва да са последователно за цяла година?
Благодаря предварително за споделените мнения
#28 | 22.02.2019, 11:35
Публикации: 2508 / 285
Може, стига да си правите документацията коректно.
#29 | 24.04.2019, 17:58
Публикации: 2 / 0
Здравейте, ще използвам темата, за да задам въпросът си, тъй като има доста спорни отговори и неясни становища.

Собственик на ЕООД, което се самоосигурява в дружеството на МОД (за 2018 на 2600), полага личен труд, за което получава възнаграждение. Това възнаграждение формира ли облагаем оборот по смисъла на ЗДДС и трябва ли собственикът като ФЛ да се регистрира по ЗДДС?

Дружеството има сключена застраховка за нанесени щети и предоставя ИТ услуги на други юридически лица от ЕС.
#30 | 24.04.2019, 18:19
Публикации: 9645 / 1644
#31 | 24.04.2019, 23:34
Публикации: 2 / 0
Здравейте, поставих въпроса относно облагаем оборот по симъла на ЗДДС при личен труд (по горе) във връзка със становища на НАП, в които се казва че в такива случаи ФЛ трябва да се регистрира по ЗДДС. Някой имал ле е такъв случай и проверка от НАП ?

Може ли да се обори такава констатация като се има и в предвид, че ЗДДС не признава законите и наредбите на ЗДДФЛ (във връзка с приравнения личен труд на трудови правоотношения) ?
#32 | 25.04.2019, 08:53
Публикации: 9645 / 1644

ЗДДС за дейността и услугите, извършени
от съдружник в полза на дружеството му

Лиляна Панева
данъчен консултант
__________________

Скрит текст :
В момента тук са: 0 Потребители и 1 Гост
Пълен достъп в КиК Инфо
за 9.89 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
група с над 25 000 членове