Продажба на автомобил от физическо лице на еоод с управител продавача

14.02.2018, 19:57 948 2
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) този раздел.

14.02.2018, 19:57
Публикации: 2 / 0
Здравейте имам следния въпрос може ли физическо лице което притежава автомобил да го продаде на еоод , чийто управител е продавача ? Има ли някакви особености?Благодаря Ви
#1 | 14.02.2018, 20:01
Публикации: 7062 / 1041
Може. Желателно е да е на пазарна цена. Е, може и на по-ниска или по-висока, но после трябва да се съобрази с чл.16 от ЗКПО.
#2 | 15.02.2018, 09:31
Публикации: 254 / 17
Направо страхотно зададен въпрос.

Може лицето да договаря със себе си, като продавам е в качеството си на ФЛ, а като купувач е в качеството си на представляваш ЮЛ.

За другото колегата писа.

Ако по дружествен договор, няма ограничения за тази сделка, цената е каквато се "договорят", колкото и шизофренично да изглежда.

Данъчната регулация изисква пазарна цена, както колегата отбеляза.
В момента тук са: 0 Потребители и 1 Гост
Пълен достъп в КиК Инфо
За 7,99 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
група с над 25 000 членове