ВОП и транспорт

03.03.2018, 10:20 1825 0

03.03.2018, 10:20
Публикации: 149 / 36
Здравейте,

занимавам се с един казус (който може би само за мен е казус), но не успях някак си да намеря категорични отговори.
Имаме ситуация в която ние сме регистрирана фирма по ДДС в България продаваме стоки на физически лица от България.
Стоката идва от държави от ЕС като пътува директно към адреса на клиента в България (ФЛ).
Клиента плаща на нас, ние плащаме на доставчика.
На транспортния документ от държавата от ЕС различна от България се отбелязва че ние сме изпращач (това е може би нещото което ме обърква в цялата работа или не са ми предоставили достатъчна информация).
Доставчика издава фактура на нас, за него той продава стоката на нас, ние от наша страна отчитаме продажва към клиента в България и начисляваме ДДС.
Фактурата която получаваме от доставчика от ЕС би трябвало да е ВОП? Единственото ми притеснение е транспортния документ, ако наистина като изпращач ще бъдем отбелязани ние, а получател клиента, а транспорта започва от страна различна от страната на нашата дейност, дали тук няма да възникне някакъв данъчен казус за място на изпълнение?

Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група