Самоосигуряващите се майки

02.04.2018, 14:42 1648 1

02.04.2018, 14:42
Публикации: 1 / 0
Здравейте!Имам проблем,за който днес разбрах.От НАП Варна получих обаждане,с което ме уводемояват,че за 2016 г нямам внесени социални осигуровки.През това време съм била трета година по майчинство,и съм плащала само здравни осигуровки.Аз се самоосигурявам и работя със счетоводителка,която би трябвало да знае,че самоосигурявашите се майки нямат  право тертата година от майчинството да излизат наплатен отпуск.Заради тази нейна грешка сега дължа осигуровки за периода и лихвите.Подчертавам,че не съм знаела,че нямам право на неплатен отпуск.В момента съм в 45-дневен болничен преди раждане.Какво мога да направя????Много моля за отговор!!!
#1 | 02.04.2018, 15:34
Публикации: 1302 / 183
Както казваше моята професорка по право: като отидеш в съда никой не те оправдава за това, че ще кажеш НЕ ЗНАЕХ, НЕ ЧУХ И НЕ РАЗБРАХ.  :noexpression:
Когато са свършили обезщетенията за гледане на дете до 2 г. сте могла да ползвате НО по чл. 167А, ако не бяхте самоосигуряваща, а по ТД.
И да, права сте, счетоводителката, на която й плащате, е трябвало да знае това.
За съжаление си дължите осигуровките и лихвите.
Мисля, че е най-добре да си ги платите, а загубите може да си ги изискате от счетоводителката по съдебен ред.  :good:
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група