Новини от ГИТ

27.04.2018, 15:21 1688 1

27.04.2018, 15:21
Публикации: 6682 / 662
Срокът за подаване на декларациите за условията на труд се удължава до 04 май 2018 г.
27.04.18 | ПРЕСЦЕНТЪР

Поради технически причини извън системата на ИА „Главна инспекция по труда“, които създадоха затруднения при подаване на декларациите по чл. 15 от Закона за здравословните и безопасни условия на труд и с цел да се облекчат  потребителите на електронната услуга, е взето решение срокът за подаване да бъде удължен до 4 май 2018 г.

ИА ГИТ беше уведомена от един от доставчиците на квалифициран електронен подпис за проблеми с подписите, които към настоящия момент вече са отстранени. Допълнително процесът е затруднен и заради факта, че масово декларациите се подават в последния момент. От 1 януари 2018 г., когато стартира подаването им, до момента са подадени едва около половината от очакваните 50 000 бр. От подадените вече декларации 15 000 бр. са постъпили онлайн през последните няколко дни.

Инспекцията по труда се извинява за създаденото неудобство и е готова да реагира и в бъдеще при идентифициране на проблем.

 
#1 | 28.04.2018, 00:21
Публикации: 19 / 1
Аз продължавам да си имам проблеми с тях - не ми запеметява основната дейност т.7 и т.8 - все някакъв проблем при запис. В понеделник ще звъня да видя за някой жокер. Всичко друго е точно.
Трябва ли да прилагам пълномощно? Аз подавам с мой ел.подпис (счетоводител съм).
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група