Служител под 18 години

12.07.2018, 14:34 1311 3
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) този раздел.

12.07.2018, 14:34
Публикации: 55 / 0
Здравейте,

Искаме да назначим служител, който няма навършени 18 години на трудов договор. Изисква ли се разрешение или някакви други допълнителни документи?
Също така, на колко часа може да е, има ли право да е на 8 часов работен ден?
#1 | 12.07.2018, 14:36
Публикации: 949 / 101
Здравейте,

Искаме да назначим служител, който няма навършени 18 години на трудов договор. Изисква ли се разрешение или някакви други допълнителни документи?
Също така, на колко часа може да е, има ли право да е на 8 часов работен ден?


http://www.gli.government.bg/page.php?c=112&d=313
#2 | 12.07.2018, 14:43
Публикации: 949 / 101
Вижте и Кодекса на труда - от чл.301 до 305

https://lex.bg/bg/laws/ldoc/1594373121
#3 | 12.07.2018, 14:47
Публикации: 55 / 0
Благодаря много!
В момента тук са: 0 Потребители и 1 Гост
Пълен достъп в КиК Инфо
За 7,99 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
група с над 25 000 членове