Лични данни в подписка

28.07.2018, 12:35 3903 4

28.07.2018, 12:35
Публикации: 26 / 6
Здравейте. налага се да правим подписка по обществен проблем. От кметството казаха, че може и без ЕГН, но нали трите имена и адреса  в комбинация вече стават лични данни. А и каква ще е тази подписка, ако не може да се идентифицират лицата, така всеки може да си напише безброй съчинени имена. Мислите ли, че е достатъчно да включим изречение за съгласие личните данни да се обработват само за тази подписка?
#1 | 28.07.2018, 14:42
Публикации: 4400 / 737
Бих включил съгласие, въпреки, че то е очевидно, щом доброволно съм подписал подписката. Може би трябва и информация за това, за какво ще се използват данните, на кого ще се предават, възможността за оттегляне и т.н. Бих изписал всичко това на всеки лист от подписката, въпреки че ще заеме половината от листа.
#2 | 28.07.2018, 16:39
Публикации: 26 / 6
Благодаря за отговора, bobo. На всеки лист ще е текста, под който ще се подписваме, както и до кого е адресиран. Значи тези условия ги изпълняваме :). Обаче, ако включим текст за оттегляне на съгласието, това ще означава, че лицето оттегля и подкрепата си. Ще се наложи да разпишем и процедура за оттеглянето ли? Наистина става много сложно.
#3 | 28.07.2018, 21:30
Публикации: 4400 / 737
Ми нали, ако не греша, по новите щуротии от регламента трябва при събиратено на данните субектът да бъде информиран за правата му - Чл. 7 ал. 3, чл. 13 ал. 2 б. в), чл. 14 ал. 2 б. г). Може за има някои тънкости в случая, не знам.
#4 | 29.07.2018, 15:40
Публикации: 26 / 6
Наподписвахме я днес само с едно изречение за съгласие. Ще си замълча за броя подписи, че да не се наложи да си наемаме длъжностно лице :). Благодаря, bobo. Засега оставяме така. Ако имам нова информация, с която да обогатя дискусията, ще пиша.
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група