Корекция Д6

27.02.2012, 17:47 5246 2

27.02.2012, 17:47
Публикации: 21 / 0
Забърках една хубава каша, която не знам как да оправя -  на лице с  болничен за бременност и раждане, първия, 45 дни преди термина, съм начислила 3 дни възнаграждение за сметка на работодателя. Съответно след подаване на болничния от НОИ ми поискаха корекция на Д1 за лицето. Само че, коригирайки нещата, ми се променят и дължимите осигуровки за периода  - като цяло дължимите осигуровки са в по-малък размер, а дължимия данък - в по-голям размер.Направих корекция на Д6 за 01.2012, (по указание все още съм в срока за корекция без предписания) - подадох наново всички данни - осигуровки и данък. Коригиращата декларация е отхвърлена - основание - сумата по данъка по чл.42  - коригиращите декларации могат единствено да намалят сумата, но не да я увеличават.
Как да изляза от ситуация?
Коригираща Д6 с верните суми за осигуровки и някаква по-малка сума от първоначално декларираната за данък и после още една Д6 с разликата в посока увеличение само за данъка, или...???


#1 | 27.02.2012, 19:42
Публикации: 3145 / 253
За това, което ще намаляваш, подаваш коригираща с верните суми, които се получават, след като сте коригирали Д1. А за това, което се увеличава, подавате редовна Д6 само с разликата на увеличението.
#2 | 28.02.2012, 12:55
Публикации: 21 / 0
 Благодаря, Таня !
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група