Продукция по планова себестойност

28.02.2012, 15:08 6550 2

28.02.2012, 15:08
Публикации: 186 / 38
Да си сравня знанията.  Масово поточно производство. Ясни ежемесечни разходи. Досега всеки месец съм изчислявала фактическа себестойност на база направени разходи.   Сега обаче има аргументирана причини за промяна на счетоводната политика. Налага се да се  работи текущо по планова себестойност и да се изравнява в края на годината.  При работа с планова себестойност се получават едни отклонения - кога в плюс, кога в минус, от действително направените разходи. Къде да ги отнасям тези отклонения - да си създам сметка за отклоненията в група 30, или да ги оставя в подсметка в група 61 ?  Или друг вариант ? Моля някой да сподели опит.
#1 | 28.02.2012, 16:01
Публикации: 140 / 3
Подсметка в група 61... В края на годината я приключваш пак в група 61... :thumbup: :thumbup: :thumbup:
#2 | 09.03.2014, 16:51
Публикации: 2 / 0
Ще използвам тази тема (дано няма проблем). Правя дипломна работа в момента за фирма за замразяване на плодове и зеленчуци. Работят по планова себестойност, като извършват разпределение на разходите до фактически на края на годината. Рецензентът ми обаче, не е съгласен с плановата себестойност и ме накара да потърся по- оптимален вариант за отчитане. Тук обаче имам проблем. Ще бъда благодарна, ако дадете някакво предложение. Благодаря.
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група