Рекламация на ДМА

22.10.2018, 14:21 2075 3

22.10.2018, 14:21
Публикации: 29 / 2
Здравейте, колеги. Може ли съдействие за следната ситуация: имаме ДМА ( компютърна техника , закупена от Amazon). ДМА -то се развали и го върнахме към Amazon, а те от своя страна ни върнаха парите( цялата сума). Нямам КИ, само протокол за върната сума по цитиран артикул. На негово място, няма да го заменяме с нов, идентичен артикул.
 Как да процедирам с ДМА-то . Как точно да го бракувам, какво да правя с натрупаната му амортизация? Никаква идея нямам, как да го премахна от наличните ни ДМА-та? Ако имах КИ, ясно и лесно, но сега....
#1 | 22.10.2018, 23:42
Публикации: 91 / 2
Според мен, на база протокола за върщането и извлеченията за плащането и връщането, да си го преосчетоводите като разчет, като си направите един протокол с комисия към операцията с описание на случая. А ако сте ползвали ДДС, сега с минус обратно с този протокол и това е.
#2 | 23.10.2018, 13:14
Публикации: 29 / 2
И аз така мислех, да го направя, ако имам кредитно. Така с протокола ми се струваше малко хвърчащо, но може би така ще го направя. Но ако още някой изкаже мнение бих била благодарна.
#3 | 23.10.2018, 14:18
Публикации: 11956 / 2182
И аз бих постъпила така. Важното е да се отрази правилно ДДС със знак минус както би било редно при наличие на КИ.
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група