Неподадена ГДД, но платен данък и осигуровки

01.11.2018, 01:33 2184 3

01.11.2018, 01:33
Публикации: 2 / 0
Здравейте!
Преди години се наложи да премина временно на граждански договор на мястото, на което работех. Периодът беше малко повече от година, тогава счетоводителката ми обясни че както и преди те ще ми превеждат автоматично всички данъци и осигуровки и да не се безпокоя за нищо. Аз с цялата си глупост и доверчивост изобщо не си дадох сметка тогава, че ще се наложи аз да подавам годишна данъчна декларация и не го направих, а когато разбрах срокът вече отдавна беше минал... Като си сравнявам доходите от тогава виждам че действително са ми правени всички нужни удръжки. Взех си ПИК и проверих в сайта на НОИ-  имам внесени здравни и социални осигуровки за този период. За данък общ доход се чудя къде да проверя - в сайта на НАП не успях да намеря такава секция. Сигурна съм обаче, че ми е бил удържан от заплатата и превеждан по сметка на НАП.
Сега това, което ме мъчи най-много е какво да правя? Мога ли да подам ГДД с голямо закъснение и да разчитам на смекчаващото обстоятелство, че все пак са им превеждани пари? Или да чакам да мине давностния срок. В сайта на НАП ми излиза, че към момента нямам никакви задължения към държавата.
 
#1 | 01.11.2018, 11:50
Публикации: 6680 / 661
Преди години? Преди колко години?
#2 | 01.11.2018, 11:51
Публикации: 6680 / 661
За данъка няма как да направите проверка, защото той се плаща от фирмата платец на дохода и не е персонално за Вас, а обща сума.
#3 | 02.11.2018, 11:14
Публикации: 2 / 0
От преди ок. 4 години е началото на периода. Дълго време се чудех какво да предприема, вече не работя на онова място, ще почне да тече давностен срок след година, но ми е някак си виновно и напрегнато за цялата ми тогавашна отнесеност.
Знам ли и аз един ден кой как ще го интерпретира,може да излезе, че съм укривала  данъци от "космическата" ми заплата (малко над минималната тогава).
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група