Коледни подаръци?

12.01.2019, 13:07 1315 3
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) този раздел.

12.01.2019, 13:07
Публикации: 91 / 1
Здравейте.

Фирма регистрирана по ЗДДС решава за Коледа да раздаде подаръци на служителите си - мобилни тел. апарати. Фирмата е взела фактура за това, платено е по банка.

Как следва да осчетоводя тази фактура? Като социален разход? Май не ми се връзва много с чл. 294 от КТ...?
Ясно е, че данъчен кредит няма да се ползва за тези стоки.

Моля ви за насоки
#1 | 14.01.2019, 10:48
Публикации: 91 / 1
Е....моля, за поне малка подсказка………... :blush: :blush: :blush:
#2 | 14.01.2019, 12:10
Публикации: 356 / 33
Здравей,

ако не е достъпно за всички служители, предполагам, като трудово възнаграждение на служителите, получили. Заплата в натура.

мое мнение.
#3 | 18.01.2019, 11:11
Публикации: 91 / 1
Благодаря Ви!

И за мен така би било логично.

Все пак ще съм много благодарна, ако още някой сподели мнение или опит по въпроса. :blush:
В момента тук са: 0 Потребители и 1 Гост
Пълен достъп в КиК Инфо
за 9.89 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група