Инвойс към Румъния

14.01.2019, 17:11 866 1
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) този раздел.

14.01.2019, 17:11
Публикации: 14 / 1
Здравейте,предстои ни да продадем стока в Румъния.Интересува ме дали трябва да има начислено ДДС или не?
#1 | 14.01.2019, 20:55
Публикации: 6370 / 1057
Ако продавате на регистрирано по ДДС в Румъния лице, то имате ВОД и той се облага с нулева ставка:
"Чл. 53. (1) Облагаеми с нулева ставка на данъка са вътреобщностните доставки по чл. 7, с изключение на освободените вътреобщностни доставки по чл. 38, ал. 2.
(2) Документите, удостоверяващи извършването на вътреобщностната доставка, се определят с правилника за прилагане на закона.
(3) Ако доставчикът не се снабди с документите по ал. 2 до изтичането на календарния месец, следващ календарния месец, през който данъкът по доставката е станал изискуем, ал. 1 не се прилага. Ако впоследствие доставчикът се снабди с документите по ал. 2, той коригира резултата от прилагането на тази алинея по ред, определен с правилника за прилагане на закона."
В момента тук са: 0 Потребители и 1 Гост
Пълен достъп в КиК Инфо
за 9.89 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група