Проблем с болничен

06.03.2012, 13:33 8047 7

06.03.2012, 13:33
Публикации: 14 / 0
Здравейте,в  момента съм в майчинство.Досега болничните са ми изплащани без проблем-без забавяне и без връщане за корекция,но с  втория болничен лист който ми е издаден след раждането за 42 дена имам следния проблем.На статуса на болничния пишеше: в момента се обработва.След това статуса беше: чака представяне на  документи и това вече повече от 10 дена.Имаше и пояснение какъв е проблема за забавянето.Обадих се във фирмата,за да попитам дали са коригирали документа и от там ми казаха,че грешката била в Нои.Какво трябва да се направи в случая.Може ли болничния да се изплати със закъснение или изобщо няма да ми се плати?
#1 | 06.03.2012, 13:40
МамаБожка
той, че ще се плати спор няма, ама какъв му е точно проблема не разбрах? ако му има нещо на самия болничен и е отхвърлен, фирмата трябва да знае причината и евентуално да ви уведоми за последваща корекция по болничния
#2 | 06.03.2012, 13:45
Публикации: 629 / 129
Модератор
Прикачам файл за контакти с НОИ - звъннете, за да разберете от извора къде е проблема.
#3 | 06.03.2012, 13:48
Публикации: 14 / 0
той, че ще се плати спор няма, ама какъв му е точно проблема не разбрах? ако му има нещо на самия болничен и е отхвърлен, фирмата трябва да знае причината и евентуално да ви уведоми за последваща корекция по болничния
В пояснението на Нои(имам ПИК и с него проверявам) пишеше,че трябва да се уточни броя на работните часове,защото за съответния месец надвишавали работните часове по календар.От фирмата би трябвало да са коригирали вече,но защо статуса продължава да е,че се чакат документи?
#4 | 06.03.2012, 13:48
Публикации: 5497 / 371
Прикачам файл за контакти с НОИ - звъннете, за да разберете от извора къде е проблема.

И да се въоръжат с търпение, защото е като 6-ца от тотото да се свърже човек по телефон. :(  Поне за София е така.
#5 | 06.03.2012, 16:40
МамаБожка
За София има и един много бърз вариант, отива се на място, долу на телефоните се иска шефа, качва се при шефа и въпроса е решен веднага.. метода работи без отказ и загуба на време ;D
#6 | 06.03.2012, 16:45
Публикации: 5497 / 371
За София има и един много бърз вариант, отива се на място, долу на телефоните се иска шефа, качва се при шефа и въпроса е решен веднага.. метода работи без отказ и загуба на време ;D

На мен ми е достатъчно един път в месеца да ходя до НОИ. Докато намеря място да паркирам, се изприщвам. Обикалям повече време да търся място, отколкото самото подаване на болничните :(
#7 | 06.03.2012, 16:55
МамаБожка
 ;D верно е.. паркираш на пл. Македония и до НОИ - пеш ;D
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група