Футболен клуб

24.01.2019, 13:20 4285 8

24.01.2019, 13:20
Публикации: 66 / 0
Здравейте, имам казус с Футболен клуб, на който предстои да водя счетоводството. Футболният клуб е ЮЛНЦ в полза на обществото.
Интересувам се първо как е най-добре да бъдат плащани вноските от децата, за да няма проблеми.
Отделно футболния клуб извършва дейност в училища, с които има  договор  и издава ф-ра всеки месец.
Периодично се извършват  плащания по банка за терени, лагери и тн.
Най-големия ми проблем е  това с плащането на вноските от децата. Бях получила съвет, да се издават касови бележки , но на 60 деца касови бележки е малко трудоемко.
#1 | 24.01.2019, 13:56
Публикации: 4400 / 737
Според мен всякакви приходи, освен членски внос и дарения (е, сигурно има и такива, за които не се сещам сега) са приходи от услуги, тоест са стопанска дейност, тоест трябва да се издават касови бележки, ако се плаща в брой.
Тези 60 деца едновнеменно ли идват, че да е толкова затруднително? Но дори и да е така, според мен нямате избор. Касовите бележки ще ги издават там и тези, където/които вземат парите, например касиера или треньора в клуба.
#2 | 24.01.2019, 14:02
Публикации: 66 / 0
Да, заедно са, разделят ги на групи и таксата се плаща на определено число.

А на тези фактури, които се издават трябва да се плати данък предполагам, понеже се води като стопанска дейност щом има фактури?

Отделно мислих , че може родителите да плащат под  формата на дарение, но може би трябва договор за дарение с всеки?
#3 | 24.01.2019, 15:16
Публикации: 4400 / 737
Ясно.
Чукването на КБ е много по-бързо и лесно от писането на квитанция, която е алтернативата на КБ.

Фактурите (а и без фактури, само с КБ, например приходите от децата) - стопанска дейност, облагане по ЗКПО, разделно отчитане на стопанската дейност, подаване на отделен отчет за стопанската дейност.

Плащането под форма на дарение - чувам, че се прилага, но не е читав вариант всяка седмица или месец да плащат дарение, срещу което да получават услуга. Свети отвсякъде и от далеч. Винаги може да се измислят достатъчно разходи, които да покрият и нулират приходите, ако се притесняваме за плащане на данък.

Още нещо - стопанската дейност е допълнителна и подпомагаща нестопанската дейност. Коя е нестопанската ви дейност? Да не излезе, че сте просто фирма, която извършва услуги под прикритието на ЮЛНЦ...
#4 | 24.01.2019, 16:08
Публикации: 66 / 0
Реално изглежда, че няма нищо в полза на обществото, но такива са били изискванията за регистрация- според  клиента ми.
#5 | 24.01.2019, 16:19
Публикации: 11974 / 2191
Вноските от децата не бихте ли могли да ги водите като членски внос, а на тях да дадете членски карти ? Така процедирахме преди години в един фитнес клуб. Ако ги водите като такси то правилно предполагате, че имате стопанска , а нестопанската дейност " отсъства "...
#6 | 24.01.2019, 16:35
Публикации: 66 / 0
Ако не е проблем, търся варианти...
Съмнявам се треньорите да издават касови бележки и да приключват апарата всеки ден. Накрая ще стане мазало..

Друго което си мислих е на определен период парите част от парите да се вкарват като членски внос на каса в банка, а другата част да си седи при управителя, защото има плащания на разходи в брой  , за които не му се издават документи, а  ако тегли на каса, след време ще натрупа голяма каса
#7 | 24.01.2019, 16:41
Публикации: 4400 / 737
Членски внос се внася от членовете на ЮЛНЦ. Не ми се вярва деца да могат да са членове. Не знам и дали членовете не се приемат по определен ред и дали не се обявяват някъде (подобно на съдружниците).
#8 | 24.01.2019, 18:48
Публикации: 11974 / 2191
Този футболен клуб трябва да си има Устав и там следва да са описани подробно целите на създаването му, как ще се издържа и т.н.. Вижте го и от там извлечете някаква полезна информация и по въпроса, който поставяте.
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група