Начисляване ДДС при продажба на фирмен товарен автомобил

31.01.2019, 14:23 1027 2
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) този раздел.

31.01.2019, 14:23
Публикации: 6 / 0
Имаме фирмен товарен автомобил, който е напълно амортизиран и от датата на придобиването му са изминали 10години. Ползван е данъчен кредит. ДДС ще начислим върху продажната стойност ли?
#1 | 31.01.2019, 18:21
Публикации: 173 / 10
Съгласно чл. 26 от ЗДДС данъчната основа се определя на база договорената цена.

Когато покупко-продажбата е към свързано лице и са налице условията по чл. 27 ал. 3 т. 1 от ЗДДС определянето на данъчната основа се основава на пазарната цена.
#2 | 05.02.2019, 10:13
Публикации: 6 / 0
Много ви благодаря!
В момента тук са: 0 Потребители и 1 Гост
Пълен достъп в КиК Инфо
За 7,99 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
група с над 25 000 членове