Подарък на служител!

04.02.2019, 11:05 2475 4

04.02.2019, 11:05
Публикации: 5 / 0
Дружество участва в телевизионно предаване с цел реклама! Във връзка с това ще извърши разходи за подаръци на свои служители. Поради това, че подаръците ще са за част от персонала разхода не може да се третира като социален. Съгласно чл. 26, т. 7 от ЗКПО ще се определят като дарение /непризнат разход/ тъй като не попадат като изключение съгласно чл. 31 от същия закон! Правилно ли е разсъждението, моля да споделите опит или е възможно да се третират и като представителни разходи! За всеки подарък ще има фактура издадена на името на дружеството!
#1 | 04.02.2019, 11:25
Публикации: 668 / 83
Вариант е и като допълнително възнаграждение.
#2 | 04.02.2019, 11:44
Публикации: 5 / 0
Вариант е и като допълнително възнаграждение.
Да но това ще оскъпи още повече извършеният разход. Предвид, че дарението е освободено от ДДС означава ли, че имаме основание да си приспаднем ДДС по фактурите?
#3 | 04.02.2019, 12:02
Публикации: 668 / 83
За мен е по-правилно да е възнаграждение.

Още от въпроса Ви си лични, че се опитвате да заобиколите или нарушите законите.
Щом сте го решили си правете, каквото сметнете за добре.
Според мен нямате право на данъчен кредит по тези фактури
#4 | 04.02.2019, 12:19
Публикации: 668 / 83
Имам въпрос:

Може ли всички служители да взимат фактури на името на фимрата - от хранителни магазини, от ресторанти, от строителни магазини (нужни за домакинството - храни, телефони, телевизори, дрехи и т.н.)? Фирмата ще ползва ДДС за фактурите и ще ги дарява на служителите респективно?
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група