Търговец на едро и ДАНС

13.02.2019, 08:54 4962 12
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) този раздел.

13.02.2019, 08:54
Публикации: 113 / 4
Здравейте! Ще подавате ли план за фирма с КИД търговия на едро и оборот около 5 хил.лв месечно?
#1 | 13.02.2019, 09:34
Публикации: 1030 / 55
ТЕ попада в задължените лица по чл.4-т.19.Не се споменава да има някакъв лимит на оборот.Мисля,че трябва да се подава и за тях.
#2 | 13.02.2019, 09:57
Публикации: 5 / 0
Какви документи трябва да подава търговеца на едро - като счетоводните кантори ли ? :
#3 | 13.02.2019, 10:05
Публикации: 1 / 0
Има разни планове из нета. Смятам да хвана пусна един такъв. Вие как ще ги пращате, с обратна разписка ли или по куриер?
#4 | 13.02.2019, 10:07
Публикации: 113 / 4
 целта на Директивата е в обхвата й да попаднат само онези търгуващи със стоки физически и юридически лица, които поради размера на плащанията, които приемат в брой, са изложени на относително висок риск от изпиране на пари или финансиране на тероризъм. В този смисъл, настоящият състав приема, че понятието „търговци на едро” по смисъла на чл. 3, ал.2, т.27 от ЗМИП се отнася не до всички търговци, които в регистрирания си предмет на дейност са включили „...търговия на едро...”, а само до тези, които реално осъществяват такава дейност. Друг е въпросът доколко регламентацията на задължените субекти по ЗМИП по чл.3, ал.2, т.27, кореспондира с чл. 2, пар.3, буква д) от Директивата, която поставя кумулативно изискване при търговията със стоки, плащанията, които се извършват в брой да са равни или повече от 15000 евро, каквото изискване липсва в националната правна уредба.................. .........Това от едно решение на ВАС
#5 | 13.02.2019, 11:11
Публикации: 27 / 1
По електронна поща не може ли да се изпратят,подписани с електронен подпис ?Как мислите ?
#6 | 13.02.2019, 12:40
Публикации: 145 / 4
 целта на Директивата е в обхвата й да попаднат само онези търгуващи със стоки физически и юридически лица, които поради размера на плащанията, които приемат в брой, са изложени на относително висок риск от изпиране на пари или финансиране на тероризъм. В този смисъл, настоящият състав приема, че понятието „търговци на едро” по смисъла на чл. 3, ал.2, т.27 от ЗМИП се отнася не до всички търговци, които в регистрирания си предмет на дейност са включили „...търговия на едро...”, а само до тези, които реално осъществяват такава дейност. Друг е въпросът доколко регламентацията на задължените субекти по ЗМИП по чл.3, ал.2, т.27, кореспондира с чл. 2, пар.3, буква д) от Директивата, която поставя кумулативно изискване при търговията със стоки, плащанията, които се извършват в брой да са равни или повече от 15000 евро, каквото изискване липсва в националната правна уредба.................. .........Това от едно решение на ВАС
[Извинявам се ,но не намирам  чл. 3, ал.2, т.27 от ЗМИП
#7 | 13.02.2019, 12:40
Публикации: 145 / 4
Извинявам се ,но не намирам  в закона    чл. 3, ал.2, т.27 от ЗМИП
#8 | 13.02.2019, 12:43
Публикации: 143 / 1
Този чл. е от стария закон, който в новия е чл.4 т.19
#9 | 13.02.2019, 13:11
Публикации: 365 / 6
 Фирмите без дейност трябва ли да подават плана ?
#10 | 13.02.2019, 13:20
Публикации: 145 / 4
благодаря!
#11 | 13.02.2019, 21:21
Публикации: 52 / 1
Малко встрани от темата. Ако дружество няма регистрация в ДАНС или е изтървал срока за регистрация , когато беше вълната преди няколко години и сега подаде план във връзка ЗИМП, дали ще бъде глобена?
#12 | 19.04.2019, 16:22
Публикации: 1030 / 55
Плановете хубаво ги пратихме,ама сега ще трябва и Вътрешни правила да пращаме.
В момента тук са: 0 Потребители и 1 Гост
Пълен достъп в КиК Инфо
за 9.89 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
група с над 25 000 членове