Данс

14.02.2019, 08:43 2869 5

14.02.2019, 08:43
Публикации: 15 / 0
Привет,
Счетоводители съставители на ГФО на трудов договор трябва ли да подават такъв план
#1 | 14.02.2019, 10:43
Публикации: 182 / 0
Трябва ли и ли не трябва да се подава информация за счетоводител,който съставя ГФО и е на трудов договор?
#2 | 14.02.2019, 10:55
Публикации: 6403 / 1129
В ЗМИП е казано, че тези планове са отговорност на
 "13. лицата, които по занятие предоставят счетоводни услуги и/или консултации в областта на данъчното облагане;"
Лицата на трудов договор не са отговорни за своето обучение.
Ако работят в задължена по закона фирма /счетоводна къща, адвокатска кантора, дружество за търговия на едро и др./, собствениците имат грижата да ги обучат.
#3 | 14.02.2019, 10:59
Публикации: 182 / 0
Много благодаря за отговора.Една счетоводителка ме стресира току що като ми съобщи ,че щом съм на длъжност главен считоводител и съставям ГФО,нищо че съм на трудов договор съм била задължена да подам и аз информация към ДАНС.Ние подадохме такава информация от името на фирмата,но тя ми твърди,че и аз като физическо лице трябвало да подавам.
Още един път благодаря за отговора.
#4 | 14.02.2019, 11:03
Публикации: 27 / 1
А управителите на дружества? Съгласно чл.4, т.10 управляващите дружества подават. Може да звучи глупаво, но това всички Управители на дружества ли касае или се има предвид дружества, които имат над 50 % участие в капитала на друго дружество и на практика го управляват, т.е. те са управляващи дружества. По-скоро първото?
#5 | 14.02.2019, 11:08
Публикации: 104 / 14
А управителите на дружества? Съгласно чл.4, т.10 управляващите дружества подават. Може да звучи глупаво, но това всички Управители на дружества ли касае или се има предвид дружества, които имат над 50 % участие в капитала на друго дружество и на практика го управляват, т.е. те са управляващи дружества. По-скоро първото?
Колега, много задълбавате. В тази точка се имат в предвид управляващи дружества на фондове по разните му  ЗППЦЦ, въобще едва ли става въпрос за вас.
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група