Застраховка живот

25.02.2019, 08:44 2403 2

25.02.2019, 08:44
Публикации: 308 / 9
Здравейте!Имам нужда от вашата компетентна помощ.
Управител на ЕООД е сключил договор за застраховка живот с застрахователно дружество чрез фирмата..От разплащателната сметка има превод за 2018 г.по застрахователна полица  в размер на 4000.00 лв. Какви счетоводни записвания следва да направя?За мен това е ново събитие в практиката ми и не съм наясно с такъв казус.Моля да ми помогнете!Благодаря и хубава и спорна нова седмица!
#1 | 27.02.2019, 18:36
Публикации: 308 / 9
Здравейте!Имам нужда от вашата компетентна помощ.
Управител на ЕООД е сключил договор за застраховка живот с застрахователно дружество чрез фирмата..От разплащателната сметка има превод за 2018 г.по застрахователна полица  в размер на 4000.00 лв. Какви счетоводни записвания следва да направя?За мен това е ново събитие в практиката ми и не съм наясно с такъв казус.Моля да ми помогнете!Благодаря и хубава и спорна нова седмица!
Колеги,,няма ли кой да ми отговори на въпроса?Моля Ви!
#2 | 28.02.2019, 08:04
Публикации: 11945 / 2180
Управител на ЕООД е сключил договор за застраховка живот с застрахователно дружество чрез фирмата =

Правилно ли разбирам, че застраховката живот е лично за Управителя като физическо лице ? Ако няма някакво обстоятелство и нормативен документ, който я прави задължителна за конкретния случай / което ме съмнява , но все пак не знаем фактите / това е един разчет, подобен като осчетоводяване на личните осигуровки на собственика - СОЛ .
/ не споменавате този Управител да е примерно на трудов или друг договор и тези суми да се удържат от него, а съобщавате , че цялата сума е платено през фирмената сметка /
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група