Счетоводство оказион

14.03.2012, 13:00 9955 7

14.03.2012, 13:00
Публикации: 10 / 0
ЕТ продава стоки на консигнация с договор за консигнация. на патент ли е или по ЗКПО. Благодаря
#1 | 14.03.2012, 13:13
МамаБожка
вижте в ЗМДТ, но мисля че оказионите ги няма като патентна дейност, следователно ако не се намерите-по общия ред
#2 | 14.03.2012, 13:25
Публикации: 10 / 0
БЛАГОДАРЯ,В ЗКПО Е КАЗАНО ТЪРГОВИЯ НА ДРЕБНО,А ОКАЗИОНА Е С КОМИСИОННА ,ЗАТОВА СМЯТАМ ,ЧЕ Е ПО ОБЩИЯ РЕД :thumbup:
#3 | 14.03.2012, 13:35
МамаБожка
Оказиона не е търговия на дребно, защото вие не купувате стоки, които после да продавате… в същото време оказион го няма като патентна дейност в ЗМДТ за 2012 год... следователно е нито риба, нито рак...някъде към костенурка ще излезе ;D
#4 | 14.03.2012, 13:39
МамаБожка
в ЗМДТ в патентите има:
3. Търговия на дребно до 100 кв.м нетна търговска площ на обекта – данъкът се определя за 1 кв.м нетна търговска площ според местонахождението на обекта:
но както казах по-горе, това не е търговия на дребно, следователно пак си мисля, че ще е по общия ред
#5 | 14.03.2012, 14:21
Публикации: 530 / 19
В едно доста старо указание /нейде 2000-200 и някоя/ по спомени беше казано, че оказиона не е на патент и си е по общия ред.
#6 | 13.04.2016, 03:38
Публикации: 2 / 0
Клиентите - физически лица - не регистрирани по ТЗ, които носят личните си  вещи - нови и употребявани в оказион и в последствие са продадени, трябва ли да подадат  годишна декларация в НАП, доход ли се явява за тях получените суми от продажбата им  и подлежат ли на облагане с данък? Собственикът нали подава декларация и плаща данък за получените комисионни от реализираните продажби - няма ли да се получи двойно облагане?!
 Собственикът на оказиона -  ЕООД  - представя ли в НАП  договорите за консигнация за получените вещи от физически лица, не регистрирани по търговския  закон и ако -да, каква е целта? Има ли право магазин - оказион да продаде нова  оригинална  маркова стока, предоставена от физически лица, както и от лица, които са ликвидирали дейността си  (прекратили дейността, закрили магазини )?
Къде може да се прочете повече и по - подробно за този вид дейност?

#7 | 13.04.2016, 16:05
Публикации: 4367 / 719
За облагането на продадените лични вещи - не попадат ли в ЗДДФЛ чл. 13 л. 1 т. 2?

Комисионните - те не са ли приход на фирмата-оказион, които следва да се облагат по общия ред?

Представят ли в НАП  договорите за консигнация - не съм запознат с дейността на оказионите, но не съм чувал такова нещо.

Продажбата на нова оригинална маркова стока - предполагам, че при наличието на добра документация, продажбата на единични лични заложени маркови стоки не би трябвало да е проблем (от гледна точка на лицензите).
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група