Лотарийни билети - препродажба

10.05.2019, 17:22 802 2
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) този раздел.

10.05.2019, 17:22
Публикации: 3 / 0
ДАНИЕМ-76 ЕООД
Здравейте колеги! Имам нужда от помощ по следния казус: търговски обект сменя фирмата, с която работи. Старата фирма има оборот до 11.04.2019г, новата от 12.04.2019г. Наличната стока в обекта след осчетоводяване на продажбите до 12.04.2019г се прехвърля с няколко фактури и описи на новата. Вид на плащането е по банков път. Не знам обаче как да прехвърля наличните лотарийни билети към 12.04.2019г. Ако отново напиша фактура, то на какво основание няма да начисля ДДС във фактурата. Според Вас мога ли да се позова на чл.48 от ЗДДС, според който организирането на хазартни игри по Смисъла на Закона за хазарта е освободена доставка? Въпросните лотарийни билети попадат в обхвата на Закона и се определят като моментна лотария. Покупката на билетите става приемно-предавателни протоколи, към които са прикрепени и касови бележки служебен бон от ФУ. След като от 12.04.2019 започна дейност новата фирма, обаче ФУ на старата се бракува(не отговаря на новата наредба) и нямам касов апарат на който да маркирам получена сума в брой. В голяма чуденка съм с какъв документ да прехвърля наличите лот.билети! Предварително благодаря за съдействието.
#1 | 10.05.2019, 17:40
Публикации: 232 / 21
Здравей,

не ми е позната материята, но предлагам да ги върнете от където сте ги купили или от там да ви ги продадат на новата фирма.
Относно чл.48 от ЗДДС - проверете да не се окаже, че нямате лиценз за да продавате по този начин билетите от едно дружество на друго. Тоест чл.48 да е ограничен до специфични компании.
Съгласно наредна н-18 е възможно да не сте задължени да издавате касови бележки, би следвало да попълвате някаква книга за тези продажби.

прилагам и отговор от стара тема на registrirana, предполагам, ще ви е в полза:

Чл. 39а. (Нов - ДВ, бр. 49 от 2010 г., в сила от 29.06.2010 г.) (1) (Изм. - ДВ, бр. 44 от 2015 г.) Лицата, извършващи продажби съгласно чл. 4, т. 3, водят книга (регистър) за дневните продажби. Книгата (регистърът) съдържа вид и брой на продадените ценни книжа по чл. 4, т. 3, начален и краен номер от съответния вид, по номинали и общ оборот за деня.
(2) (Доп. - ДВ, бр. 48 от 2011 г., в сила от 24.06.2011 г.) Лицето по ал. 1 съхранява в търговския обект книгата (регистърът) по ал. 1 и копие от документ за получените ценни книжа, издаден по реда на Наредбата за условията и реда за отпечатване и контрол върху ценни книжа.


надявам се и на по-компетенти отговори,


#2 | 13.05.2019, 14:54
Публикации: 3 / 0
ДАНИЕМ-76 ЕООД
Благодяря много, използвах дадените насоки и се ще почета още малко.
В момента тук са: 0 Потребители и 1 Гост
Пълен достъп в КиК Инфо
За 7,99 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
група с над 25 000 членове