Намалена работна седмица - 4 дни

23.07.2019, 19:37 2591 3

23.07.2019, 19:37
Публикации: 4394 / 734
Чули сте сигурно по телевизии и интернети вчера и днес за фирмата, въвела 4-дневна работна седмица (може да има и други). Това теоретично и официално как става? Какво става с месечната норма дни и часове, с осигурителния стаж? Някак ми се струва, че документално дните и часовете си остават пълни, а почивният петък е оправдан някак или просто не ходят на работа и им се плаща? М?
#1 | 24.07.2019, 10:51
Публикации: 1302 / 183
Фирмата е в Русье или Русчук по старому.  :wink1:
Занимават се с юридически консултации, което предполага да са на ясно с нормативната уредба.
Не мисля, че са се задълбочили чак толкова на тема "отработени часове", не би имало смисъл да им дава петъка за почивен ден, пък да ги кара в останалите 4 работни дни да бачкат по 10 ч., че да си наваксат.
Според мен просто си им плаща уговорените заплати и им е позволил да си почиват три дни в седмицата.

Но специално като за тебе пускам още едно инфо, което предполагам, че ще ти хареса.  :smile1:
#2 | 24.07.2019, 14:01
Публикации: 4394 / 734
Да де, и аз си мисля, че петъка е просто фри, не че ги карат да наваксват в другите дни :) Ама пак има усложнения - паднал си, счупил си крак в "работно време"...  :blink: :cray: :no2:
И мерси за инфото. По войнишко време бях намерил изследване колко е вредно да ставаш в 6 часа и да тичаш по гащи в студа, ама... :)

ПП Аз съм от тия, нощните птици, дето ми е по-лесно да легна в 5 часа, вместо да стана в 5 часа, но като съм на работа повечето я отмятам до обяд. Как става тоз номер?!?  :blush:
#3 | 18.10.2019, 14:13
Публикации: 5 / 3
Ако трябва да си наваксват през останалото време то тогава няма особен смисъл от 4 дневна работна седмица. Във Франция мисля, че това е стандарт от много години, но хората са прозрели, че отпочинал човек е по-ефективен и за по-малко време ще свърши същата работа.
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група