Издадено решение за ПОБ

16.08.2019, 23:10 1022 11
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) този раздел.

16.08.2019, 23:10
Публикации: 9 / 0
Добър вечер. Бих искала да Ви попитам на какво основание ми се отпускат само четири месеца ПОБ при условие, че имам натрупан стаж малко над 6 години ? След справка в сайта на НОИ ми излиза, че би следвало да получавам 6 месеца.
Моля, ако има запознати по тази тема, нека ми отговорят, защото съм в неведение. Хубава вечер.
#1 | 16.08.2019, 23:25
Публикации: 9 / 0
Добър вечер. Бих искала да Ви попитам на какво основание ми се отпускат само четири месеца ПОБ при условие, че имам натрупан стаж малко над 6 години ? След справка в сайта на НОИ ми излиза, че би следвало да получавам 6 месеца.
Моля, ако има запознати по тази тема, нека ми отговорят, защото съм в неведение. Хубава вечер.
#2 | 16.08.2019, 23:36
Публикации: 6736 / 989
1. На какво основание е прекратен трудовия договор?
2. Кога за последен път ползвахте обезщетение за безработица?
#3 | 20.08.2019, 08:10
Публикации: 9 / 0
Прекратен ми е по чл. 71 , а съм била на платена борса преди 3 години.
#4 | 20.08.2019, 08:21
Публикации: 9 / 0
Прекратен ми е по чл. 71 , а съм била на платена борса преди 3 години.
Имам ли основание да обжалвам ?
#5 | 20.08.2019, 08:56
Публикации: 9160 / 1559
Прекратен ми е по чл. 71

Вие ли сте инициатор на прекратяването ?
#6 | 20.08.2019, 10:37
Публикации: 6736 / 989
Прекратен ми е по чл. 71 , а съм била на платена борса преди 3 години.
Точно три? Малко по-малко от три? Три години и десет дни?
Изминали ли са три години от отпускането на предходното обезщетение до прекратяването на договора?
#7 | 20.08.2019, 11:37
Публикации: 9 / 0
Три години без 18 дни
#8 | 20.08.2019, 11:46
Публикации: 6736 / 989
Три години без 18 дни
Значи нямате право за обжалване.
КСО, чл. 54б (4) Безработните лица, придобили право на парично обезщетение по чл. 54а преди изтичането на три години от предходно упражняване на правото на обезщетение за безработица, получават минималния размер на обезщетението за срок 4 месеца.
#9 | 20.08.2019, 12:48
Публикации: 9 / 0
Благодаря
#10 | 20.08.2019, 14:16
Публикации: 9 / 0
Има ли начин да се коригира заповедта за прекратяване, за да ми се удължи обезщетението ? Просто не знаех за три годошния период :(
#11 | 20.08.2019, 14:20
Публикации: 9160 / 1559
Не мисля, че някой би коригирал заповедта Ви - вече и до регистрация в НОИ сте стигнали. И без това вече под лупа гледат фирмите за фиктивни договори и подобни услуги с цел получаване на обезщетения от физическото лице.
В момента тук са: 0 Потребители и 1 Гост
Пълен достъп в КиК Инфо
За 7,99 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
група с над 25 000 членове