Смяна програма Плюс Минус

06.09.2019, 10:41 7786 6

06.09.2019, 10:41
Публикации: 3 / 1
Здравейте колеги,
отдавна работя с Плюс Минус, но сега предстои кардинална смяна на версията, начина на работа и съответно цените на софтуера. Новата предлагана версия не е на "нужното ниво" и искам да разгледам и други софтуери, моля колеги да ми препоръчате към какво да се ориентирам. Необходим ми е многофирмен софтурер с разнородни дейности -търговия, производство, услуги и др, както и ТРЗ към него, с възможност за СИРВ, добър набор от справки и отчети.
#1 | 06.09.2019, 13:09
Публикации: 1302 / 183
Програмистите на Плюс-Минус-а още ли не са си оправили онзи проблем дето не можеш да назначиш и освободиш едно и също лице няколко пъти и да ползваш съществуващата база, а трябва да правиш разни тъпи врътки, като например да му пишеш всеки следващ път името с разбъркани (главни и малки) букви?

Аз ползвам Омекс-2000, малко е тромава, но не е лоша.
Дава възможност да направиш самостоятелно голяма част от настройките така, както ти е удобно, вкл. разнообразни графици за СИРВ или асортимент на продукция.
Част от справките излизат в отвратителен външен вид и е по-добре да си ги правиш отделно, ползвайки само данните от програмата.

Успех и късмет!
#2 | 08.09.2019, 11:13
Публикации: 1 / 1
Програмистите на Плюс-Минус-а още ли не са си оправили онзи проблем дето не можеш да назначиш и освободиш едно и също лице няколко пъти и да ползваш съществуващата база, а трябва да правиш разни тъпи врътки, като например да му пишеш всеки следващ път името с разбъркани (главни и малки) букви?

Аз ползвам Омекс-2000, малко е тромава, но не е лоша.
Дава възможност да направиш самостоятелно голяма част от настройките така, както ти е удобно, вкл. разнообразни графици за СИРВ или асортимент на продукция.
Част от справките излизат в отвратителен външен вид и е по-добре да си ги правиш отделно, ползвайки само данните от програмата.

Успех и късмет!

Аз оставам на Плюс Минус. Разгледах много програми, за да се убедя, че тази наистина е много добра. Новата версия наистина е на европейско ниво. Използвала съм и чуждестранен, европейски софтуер. Като си спомня на  какви цени и с какви срокове там се изпълняваха индивидуални доработки... Мога да кажа, че Плюс Минус е много модерен софтуер и дава възможност сам да си правиш настройки на документи.
А как в Омекс се използва един и същ картон за лице, което многократно с прекъсване в стажа и при различни трудови условия - работно време, заплата и др.  В смисъл нищо ли не се променя от веднъж създадените данни за лицето?
#3 | 09.09.2019, 10:49
Публикации: 3 / 1
Моля в дискусията да не участват работещи за "Плюс Минус"!
Не ми трябва европейска програма!
Трябва ми програма, която работи в България, съобразена с нашено законодателство!
В блога на "Плюс Минус" има достатъчно доказателства за нивото на програмата написани от потребителите, не смятам да ги копирам и тук!

Благодаря на P.G.H.R. за препоръката, ще разгледам програмата!
#4 | 09.09.2019, 11:29
Публикации: 364 / 42
Може би след като се запознаете с другите софтуери ще оцените качествата на Плюс -Минус. В блога на Плюс - Минус сте чели много, защото той реално функционира и дава непрекъснато информация и какви са проблемите и какви са решенията. Ако няма блог няма и информация.
#5 | 24.09.2019, 17:08
Публикации: 1302 / 183
А как в Омекс се използва един и същ картон за лице, което многократно с прекъсване в стажа и при различни трудови условия - работно време, заплата и др.  В смисъл нищо ли не се променя от веднъж създадените данни за лицето?

Нищо.
Например, назначила съм лицето преди 2 г. и то идва отново при нас.
Няма значение дали на предишната длъжност или не.
Даже, ако съм нова на това работно място и не знам, че лицето е работило преди, в момента, в който започна да подавам данните програмата ще ми сигнализира, че вече имам база.
Намирам го в базата и го активирам.
След това сравнявам старите данни, да кажем, че през това време е получило диплома за висше образование. Въвеждам данните.
Въвеждам и данните за трудовия му (осигурителен) стаж във времето, когато не е работило при нас, както и отметка дали този стаж е професионален (по него да се изплаща клас) или не.
След което си правя ТД, уведомлението и всичко, което трябва.
ТД поема новите данни за стаж, образование, адрес, ЛК и пр.
А вътре в базата имаш всичко от предишния път (пъти), вкл. ползвани отпуски, обезщетения, отсъствия по други причини и пр.
Може даже да оставиш данните за предишно име, ако лицето си е сменило фамилията по семейни причини.
#6 | 24.09.2019, 17:28
Публикации: 1223 / 70
Това с малките и големи букви изобщо не ме е притеснявало и не е никакъв проблем.Плюсминус 6 си е чудесна и си работехме много добре.ОБАЧЕ не знам кой и защо реши да прави "модерна "??!! програма. Омазаха абсолютно всичко. Нищо в новата програма не става,просто не работи. Разглеждах няколко други програми и за съжаление нищо не си харесах, ама и тази "свръх модерна и интуитивна" ПМ 7 абсолютно за нищо не става.Все се надявам,като видят ,че клиентите им не я харесват, да продължат да поддържат и актуализират ПМ6 и като искат нека я надграждат с някои модерности,ама по малко. Ама нада ли.
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група