Регистрация НАп

05.04.2012, 18:47 4706 2

05.04.2012, 18:47
Публикации: 99 / 1
   Здравейте,
   има ли промяна в регистрирането на трудови договори?Казаха ми,че НАП се уведомява 2 дни преди регистрирането на договора.Нещо не ми стана ясно за какво става въпрос.
#1 | 05.04.2012, 20:46
Публикации: 6403 / 1130
Здрасти,
аз не съм чула за промяна в КТ. Там е казано, че НАП се уведомява в тридневен срок от сключване на договора. И е логично - няма да ги уведомяваме за намерения, я?!
Да не би някой да е изтълкувал по своему чл. 63 от КТ, който определя, че работодателят няма право да допуска до работа работника без да му е предоставил трудовия договор и завереното  от НАП уведомление? :(
То като се замисли човек малко е странно: на 01 сключваш договор; можеш да уведомиш до 03 и чак тогава да допуснеш работника.... Но заплатата му върви от 01? А той законно не е на работа до 03? :(
#2 | 06.04.2012, 14:39
Публикации: 530 / 19
Заплата му върви от момента, в който встъпва в длъжност, не от датата на договора. Може в договора да е уговорено започване и след 1 седмица. Не може да започне работа без да е подписана справката от нои.
В декл. 1 първи ден в осигуряване се посочва първия ден в който е започнал работа /ако е 03/ това ще се посочи, не датата на договора.
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група