Заявление за ел.услуги

23.01.2020, 13:57 2420 7

23.01.2020, 13:57
Публикации: 1230 / 73
 Не знам какво да направя в случая и ако може някой да ми помогне. Попълних заявление за достъп до ел. услуги като упълномощено лице.Всичко ОК,подписах,подадох.Обаче сега не мога да го намеря за да го разпечатам и да го занеса в НАП.Преди виждах всички подадени заявления за упълномощаване.Сега не мога да ги намеря.Има само бутон за попълване.Няма бетон за справките какви заявления са подадени.Не мога да разпечатам уведомлението ,което трябва да занеса в НАП. Ако може някой нека помогне, моля.
#1 | 23.01.2020, 14:04
Публикации: 6679 / 661
Влизаш с електронния подпис в сайта на НАП. Горе в ляво на монитора има - услуги (до задължени лица) - заявления за достъп до услугите на НАП - заявление за подаване на документи с КЕП на упълномощено лице - подадени данни. Там трябва да ги има и да чакат потвърждение.
#2 | 23.01.2020, 14:13
Публикации: 1230 / 73
Там е проблемът ,че освен бутон за попълване и вече го попълних.Друг бутон няма. Преди си имаше и се виждаха всички подадени заявления.Сега няма. Пробвах и от друг компютър. Даже ходих в НАП, ама без уведомление нищо не става.И Въпреки ,че като го подадох веднага ми генерира вх. номер и го разпечатах, в НАП не го виждат. Нямам идея какво да направя.
#3 | 23.01.2020, 14:17
Публикации: 1230 / 73
Опитах се да го снимам. На КЕП на задължено лице имам два бутона и там се вижда заявлението ,което съм подала за собствената си фирма.А за КЕП на упълномощено лице имам само бутон -Попълни.
#4 | 23.01.2020, 14:30
Публикации: 308 / 41
И на мен ми се е случвало да не се виждат заявлението и уведомлението, но след това на място в НАП  ги има. Разпечатвам преди да затворя прозореца.
Или пък пробвай с ново заявление.
#5 | 23.01.2020, 14:35
Публикации: 1230 / 73
Да и аз разпечатах преди да затворя прозореца,но не ми го приеха.
Обаче от групата във фейсбук ме посъветваха да видя дали не става чрез е-мейла и така стана-успях. Пиша го ,та ако на някой му се случи подобно нещо ,да знае какво да прави. :good:
#6 | 27.04.2020, 15:04
Публикации: 154 / 5
 ООД  е титуляр на КЕП.
Единият от управляващите като Физ Лице  ползва същият КЕП като упълномощено лице.

Искам да попитам дали се различава достъпа до ел услуги на ФЛ и на упълномощените лица?

От дни се лутам и немога да открия къде с КЕП като ФЛ да подам
заявление Приложение 3 към чл 4 ал 5 !!!!
Физическото лице иска да прехвърли партидата си от УПФ към ДОО
Тази услуга я намирам описана в списъка за Фл ,затова питам!
ето ,за тази става въпрос !
 Кое трябва да се чекне за да стане активна?

19.    Приемане на заявление за промяна на избора за осигуряване от допълнително задължително пенсионно осигуряване в професионален пенсионен фонд във фонд "Пенсии"

2598 Заявление за избор за промяна на осигуряване на основание чл.4б от КСО
 (предоставя се само с КЕП на задължено лице)

20   Приемане на заявление за промяна на избора за осигуряване от допълнително задължително пенсионно осигуряване в универсален пенсионен фонд във фонд "Пенсии" и във фонд "Пенсии за лицата по чл. 69”   
2599   Заявление за избор за промяна на осигуряване на основание чл.4в от КСО  (предоставя се само с КЕП на задължено лице)

Благодаря предварително!
#7 | 27.04.2020, 15:07
Публикации: 154 / 5
Физическото Лице / със същият КЕП ,като упълномощено лице /
си подава без проблем ГДД  чл 50 ,както и Годишната декл 6 код 13!
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група