Пенсиониране на украинка

16.04.2012, 18:28 5176 3

16.04.2012, 18:28
Публикации: 186 / 38
На някой налагало ли му се е да пенсионира украинка с документи за постоянно пребиваване в България ?
Става въпрос за украинка, омъжена и живее в България последните 30 години. В Украйна има отработени 9 години трудов стаж. Сега навършва 55 години. По Украинските закони може да се пенсионира на 55. Но не знаем тези 9 години дали са достатъчни за пенсия с намален размер ?   Чудя се откъде да започна проучването. Знам, че в НОИ София има отдел за пенсии на чужди граждани по чужди закони, но София е далече и засега отпада като вариант. Всъщност - въпросът ми е в това - откъде да се започне проучването .
#1 | 17.04.2012, 08:38
Публикации: 6403 / 1130
Доне, изпращам ти Договорът между Украйна и България по въпроса.
Не може жената да няма познати сънародници с аналогични проблеми - да поразпита за практическата страна на нещата.
#2 | 17.04.2012, 08:57
Публикации: 186 / 38
Ох, ако не сте си имали работа с рускиня /няма значение от коя република е вече/ , не сте разбрали все още откъде изгрява слънцето и за кого грее.  Нямам нерви да слушам как "една сънародничка каза..."защото всеки случай е специфичен, а пък и те разбират и говорят това, което им се иска, а не каквото трябва.  Аз искам да знам  правилата и да си вървя по тях. Имам нужда от професионална помощ.   Благодаря - този  договор ми трябва. Приемам всякакви други идеи.
#3 | 17.04.2012, 09:04
Публикации: 6403 / 1130
Права си, русините не са пол, те са отделна РАСА....  ;D
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група