Как да видя и от къде какви Д1 и Д6

17.04.2012, 14:52 13048 15

17.04.2012, 14:52
МамаБожка
Фактическата обстановка е следната-фирма от  началото на 2010 год. при мен.. преди тази година нямам идея какво е ставало.. вадя удостоверение за задължения и ми излизат осигуровки невнесени за 2009 год. цялата, барабар с лихви… имам някакви подобия на ведомости и платежни към тях/ скорошно наследство/ по които не е извършвано плащането… обаче, сумите във ведомостта и платежните се разминават всякак…не знам дали са подавани Д1 и Д6, и най важното  ако са подавани с какви суми
Работниците, които са били през 2009 год. в тази фирма отдавна са напуснали… имам и ТД, обаче…сумите в ТД нямат нищо общо със сумите в РПВ
Въпроса ми е: как да видя и от къде какви Д1 и Д6 са подавани и ако евентуално видя, мога ли да правя корекции някакви
#1 | 17.04.2012, 14:57
Публикации: 3145 / 253
Д6, че е внасяна и подавана това се вижда от задълженията за невнесени осигуровки. Д1 няма как да видиш и няма кой да ти покаже, какво е подавана с нея. Внасяш това, което ти е показано в удостоверението, барабар с лихвите и ще ти се изчисти задължението. Другият начин е да отидеш в ПР и да говориш със шефа или шефката и да видите, как ще оправите нещата.
#2 | 17.04.2012, 14:58
Публикации: 3145 / 253
Поне засечи сумата` която ти е дадена в удостоверението за задължение на коя сума отговаря ( тази по ведомостта ли или тази по платежните). Та като отидеш да се разправяш, да им кажиш сумата по ведомостта, колко е, защото тя е по-важната.
#3 | 17.04.2012, 15:26
Публикации: 6403 / 1130
Да споделя практически опит.
На мой познат му излезнаха задължения на неработещо ЕТ, което искаше да продаде, та по този повод му трябваше удостоверение за задълженията. Твърдеше, че е внасял всичко. Прегледах ведомостта и, както казва Таня, открих разлики за дължимите суми. Той просто написа едно заявление свободен текст за корекция на дължимото, приложи и платежните и в НАП си оправиха грешката.
Та водещи са ведомостта и платежните.
#4 | 17.04.2012, 15:28
МамаБожка
Поне засечи сумата` която ти е дадена в удостоверението за задължение на коя сума отговаря ( тази по ведомостта ли или тази по платежните). Та като отидеш да се разправяш, да им кажиш сумата по ведомостта, колко е, защото тя е по-важната.

оф... никоя от сумата, нито в платежното нито в РПВ...там е трета сума >:(
#5 | 17.04.2012, 15:31
Публикации: 3145 / 253
Ще пада голяма засечка и смятане :(
#6 | 17.04.2012, 15:32
МамаБожка
Иранка, така е... обаче... пак имаме обаче... в платежните е една сума във РПВ е друга сума в удост. е трета сума.. за салда начални е друга бира... там  повече от половината уж ги хванах
#7 | 17.04.2012, 15:35
МамаБожка
Ще пада голяма засечка и смятане :(

аз за това не исках да гледам наследството преди празниците... ама днес вече няма как... погледнах и се втрещих, то бива бива... ама такова чудо не е бивало :(
#8 | 17.04.2012, 15:59
Публикации: 64 / 3
За Д1 могат да се ползват ел.услугите на НОИ.
Справки всякакви.
За конкретната година, ако се знаят кои са работниците, може да се направи справка за всеки поотделно какво е подавано за него/нея. Осигурителен доход, дни в осигуряване, вид осигурен. От вида осигурен могат да се разберат процентите на осигуровките.
Отделно има всякакви справки за засичане на данни за осигурител. Все някаква информация може да се извлече.
#9 | 17.04.2012, 16:17
МамаБожка
За Д1 могат да се ползват ел.услугите на НОИ.
Справки всякакви.
За конкретната година, ако се знаят кои са работниците, може да се направи справка за всеки поотделно какво е подавано за него/нея. Осигурителен доход, дни в осигуряване, вид осигурен. От вида осигурен могат да се разберат процентите на осигуровките.
Отделно има всякакви справки за засичане на данни за осигурител. Все някаква информация може да се извлече.

да де, ама за целта ще ми трябва ПИК... или ПИК на работниците, а тях вече ги няма
#10 | 17.04.2012, 16:31
Публикации: 64 / 3
Влизам с ЕИК на дружеството и си правя справки всякакви.
Може да се види колко Д1 са подадени. Изчислено от ПР задължение по фондове. Внесено от осигурител по фондове. Разлика, ако има.
Пак в тези справки може да се види за дадено ЕГН какво е декларирано - вид осигурен, осигурителен доход, процент по фондове, разбито. По месеци за даден период.
#11 | 17.04.2012, 16:33
МамаБожка
Влизам с ЕИК на дружеството и си правя справки всякакви.
Може да се види колко Д1 са подадени. Изчислено от ПР задължение по фондове. Внесено от осигурител по фондове. Разлика, ако има.
Пак в тези справки може да се види за дадено ЕГН какво е декларирано - вид осигурен, осигурителен доход, процент по фондове, разбито. По месеци за даден период.

дай сега и линк и черпя ;D
#12 | 17.04.2012, 16:36
Публикации: 64 / 3
http://www.noi.bg/eservicesbg/reports/reportsuep
Справки с електронен сертификат
#13 | 17.04.2012, 16:42
МамаБожка
благодаря, ориентирах се
#14 | 18.04.2012, 13:23
Публикации: 645 / 23
Да малкият е прав.Но мисля,че ел.подпис трябва да е на фирмата,а не чрез  упълномощаване.Адругият начин фирмата си вади ПИК
#15 | 19.04.2012, 10:15
Публикации: 2 / 0
Здравейте, аз имах таъв проблем при вадене на удостоверение за липса на задължения. Оказа се, че от август 2011г. НАП прави засечка между Д1 и Д6 и от там излизат разликите. Така че ако в Д1 са показани задължения например за 1000,00лв. а в Д6 за 900,00лв. дори да са платени 1000,00лв. то трябва да направиш корекция на Д6 а когато е със знак + не я разбират като корекция и май нямаш срок за подаване, ако се налага обаче да корегираш Д1 мисля, че за 2011г. срокът е до 30,04,2012г., такаче нямаш много време. Ако правиш корекции за по- стари години тогава трябва да бъде с разрешението на НОИ каквото и да означава това, защото тук вече нямам опит. Ако не наместиш задълженията по двете декларации няма да ти издадат това удостоверение каквито и писма да пишеш и показваш платежни. Вече искат сумите да са обвързани. Опитай да попаднеш на свестен служител в НАП, който може да ти даде разликите. На мен са ми казвали за кои месеци по кои фондове има разлики и от къде идват. Моя съвет е да стъпиш върху Д6 дали отговаря с платежните. Опитай се да избегнеш корекция на Д6 / в намаляване на дължимите вноски/ защото ще ти назначат ревизия. Намери си разликите между 1 и 6 и , ако в 1 са > суми увеличи 6- та с разликата, но ще трябва да довнасяте а ще има и лихви. Смятам, че е по- безболезнен вариянт от една ревизия щом нещата не са както трябва с ведомостите и с договорите. Зависи колко е разбран шефа ти и колко пари може да даде. Другото, което бих те посъветвала, ако имаш ел. подпис и неограничен достъп до НАП да си пуснеш актуално състояние на трудовите договори към момента. Щом нещата не са работени коректно може да имаш непрекратени хора, които всъщност не работят или такива, които работят но справката им в НАП е неподадена. Аз имах такъв случай и ако стане и при теб ще споделя опит. Успех.
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група