Пътни листи Excel

20.04.2012, 11:53 39714 6

20.04.2012, 11:53
Публикации: 62 / 2
Здравейте! Според Вас проблем ли е , че пътните листи са ми от екселска табилца и принтирани, а не на ръка написани от шофьора? Досега имали ли сте проблем свързан с това?
#1 | 20.04.2012, 12:18
Публикации: 530 / 19
както ви е удобно, но все пак се продават по книжарниците готови бланки. Все пак шофьора е длъжен да пише показанията на километража, до къде е ходил, а надали при него в автомобила ще има принтер. От 100 км. ще си личи, че вие сте му ги стъкмявали, но все пак вие си решавате, при вас ще са на проверка.
#2 | 20.04.2012, 12:47
Публикации: 1202 / 120
Имам няколко коли и наколко шофьора. Бланката ми е автоматизирана екселска и съм вмъкнал вътре и ежедневният инструктаж (нищо че е по старата наредба). Записите, задължение на шофьора и подписите за заверка на пътуващите са си на ръка и от всеки от тях. Иначе си бие на пръв поглед още на стъкмистика.
Ето тук съм качил моите бланки заедно с отчета за месечния и годишния разход (мои разработки - за вътрешна отчетност) http://www.kik-info.com/forum/index.php/topic,1816.0.html
#3 | 20.04.2012, 12:57
Публикации: 530 / 19
premier7008, много хартия хабиш с това принтиране.  Давай им кочаните и да си попълват. Все пак 2... 2,50 най-много да струва един кочан. А да принтираш хартия, тонер, време....
#4 | 20.04.2012, 13:10
Публикации: 62 / 2
пътните ми листи, попълнени от шофьори са много надраскани, непълни и затова съм решила да си ги попълвам на Ексел, но все пак ме интересуваше, някой ако е представял такива при проверки какво следва
#5 | 20.04.2012, 13:18
Публикации: 530 / 19
Още по-добре, че са ти омазани, тъкно да се кокори повече данъчния и да не се заглежда. Тъй като ги направиш чистички, подредени, хубавки.... ще му боцнат очичките. Оставиги такива в неугледен вид.
#6 | 21.04.2012, 09:30
Публикации: 1202 / 120
premier7008, много хартия хабиш с това принтиране.  Давай им кочаните и да си попълват. Все пак 2... 2,50 най-много да струва един кочан. А да принтираш хартия, тонер, време....

Прекият контакт е важен лост на управлението, а аз не само ги отчитам. Да знаят те, че всеки ден трябва да са пред мен и че има постоянно наблюдение кви ги вършат - извикайте някой такъв с кочан внезапно (както на вас и биха дошри ревизори) и вижте дали са ежедневно приключени листите или се чака натрупване и се разнасят в последствие за да се "потопят" в закръглените километри и личните отбивки тук и там....
Не мисля, че 1 лист на ден е по неоправдан разход от загубите, които един шофьор може да ти донесе в случай, че възпиташ у него чувството, че е неконтролиран.
Още Й.Е. Сталин е казал - Със всички мога да се оправя, но със шофьорите - не! ...па е поръчал да измислят отровна и незамръзваща течност щото до тогава ЗИС-машинките /камионите/ зимата са им наливали спирт за охлаждаща течност...и познай...
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група