Фирмена сметка- евро и лева

17.06.2020, 15:43 1841 3

17.06.2020, 15:43
Публикации: 2 / 0
Здравейте, някой може ли да ми каже как се смятат сметките според едно счетоводство. Като си направиш фирмена сметка винаги ти дават две сметки - в лв и евро. Тези две сметки като 2 сметки ли се смятат или това цялото е една фирмена сметка според счетоводството? Как се определя цената - цена за една или за 2 сметки ? :blink: :blush: И отделно пейпал също ли се приема за сметка? А ако имаш предплатена кредитна карта и тя реално си има отделна сметка, и тя ли се смята за една сметка?  :question: :blink:
Имам един пейпал, фирмена  сметка - в лв и евро и предлатена кредитна. Колко сметки имам :D  :noexpression:
#1 | 17.06.2020, 15:56
Публикации: 4368 / 719
Не съм чувал тази работа да ти правят по две сметки, но ако имате две сметки (различни IBАN-и, различни извлечения и т.н.) - и счетоводно са две - сметка в лева и сметка във валута.
#2 | 17.06.2020, 19:35
Публикации: 352 / 19
Според кое счетоводство? Счетоводството не е едно, то е като математиката! Попитайте някой инженер колко математики е изучавал?
#3 | 18.06.2020, 10:12
Публикации: 55 / 12
Едно счетоводствто позволява да се водят колкото сметки желаете. Може да имате за paypal, paysera, epay и така нататък. Това обаче ще бъдат счетоводни сметки, не банкови такива.

Практиката е да водиш всеки IBAN на отделна счетоводна сметка или аналитичност. Кредитната карта също, макар че там има вариации.

Колко сметки имам :D  :noexpression:

Явно не сте счетоводител, може ли да зададете по-точно въпроса или да обясните пред кого трябва да дадете тази информация?
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група