Декларация чл.15 ЗБУТ

23.04.2012, 17:02 6202 3

23.04.2012, 17:02
Публикации: 108 / 3
Здравейте, въпроса ми е за управител на ДЗЗД, единствено той се осигурява по ДУК и във фирмата няма други наети лаци, следва ли да се посочи в раздел 2, т.10 Наети лица. Четох в рубриката Въпроси и отговори на ИА ГИТ но не попаднах на отговор, звъннах на посочените телефони за контакт и получих два коренно противоположни отговора.
За това моля който е наясно да каже как е правилно.
#1 | 24.04.2012, 16:15
Публикации: 108 / 3
През 2010 година управителя се самоосигуряваше и в т.10 бях посочила нула, но сега се колебая, моля който е наясно нека каже как е правилно.
#2 | 24.04.2012, 20:29
МамаБожка
Тези по принцип два пъти едно и също нещо не казват, но тук чета че подават декларация.. според мен може би само уведомление, след като 2010 год. сте подали декларация и няма промяна

Въпрос: ДЗЗД с двама съдружника - самоосигуряващи се лица, които нямат сключен трудов договор за полагане на личен труд в дружеството, а полагат труд по граждански договори с дружеството следва ли да се подава декларация по чл. 15 от ЗЗБУТ? Ако ДА - в т.21, Част 1 следва ли да се попълнят два броя работни места за тези съдружници (софтуерът изисква в т.21 да има данни задължително)?
 
Отговор: Да, следва да бъде подадена декларация по чл. 15, ал. 1 от ЗЗБУТ. В т.21 броят на работните места трябва да е равен на броя на работните места от оценката на риска.
#3 | 26.04.2012, 19:40
Публикации: 108 / 3
Да, аз също реших да подам само уведомление, просто ми се вижда изключително безсмислен начина по който ни карат да подаваме информацията.
Другото нещо, задодох им въпрос по мейл дали е необходимо да има договор със СТМ, при условие че има само един управител на ДУК и никакъв друг нает персонал, оговора им беше, че е необходимо да има оценка на риска за всяко раб. място. След като им уточних че лицето няма установено работно място, а посещава клиентите, ми отговориха че следва да има оценка на дейността.
Голяма логика имат, при условие че когато става въпрос за самоосигуряващ се управител в ДЗЗД - няма нужда от оценка на риска, но когато е ДУК - има нужда от оценка на риска!
Просто се чудя на логиката им.
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група